| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare amuzantă laughing
Am un tovarăș ce are fobie de porumbei! Dar fiți atenți ce i se întâmplă
Am fost cu el ieri prin centru și o femeie hrănea porumbeii, bun.Si tovarășu ăsta al meu deja s-a panicat când ne-am apropiat,și un porumbel i-a sărit în față,ăsta a fugit și porumbelul după el
După din nou peste o oră alt porumbel i-a sărit la ochi, de ce îi atacă porumbeii ochii doar lui?
De mic a spus ca are problema asta, credeam ca este doar o frică de-al lui.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Acest prieten al tau cred ca se sperie si de umbra lui! din tot ce exista pe pamant porumbeii sunt printre cei mai inofensivi!
Spune-i ca ar fi timpul sa se maturizeze daca pot spune asa ca pana si un copil de 3 ani nu se sperie de porumbei... mare bobalau mai e laughing

| Alex20188 a răspuns (pentru lpavel):

Îl atacă porumbeii mereu la ochi

| lpavel a răspuns (pentru Alex20188):

Asa, si? nu are maini sau ce? Daca loveste cativa, se stapanesc, dar daca el fuge ca un iepure normal ca porumbeii isi prind curaj... Este la fel cu orice animal, NU ai voie sa fugi, te opresti si il privesti in ochi, daca nu merge ii vorbesti agresiv, asta in 99% din cazuri functioneaza! Eu insumi am fost atacat odata de 2 caini boxeri, desi acea specie se stie ca nu prea se sperie de orice si totusi cand am strigat la ei, s-au intors si m-au lasat in pace. Important e sa nu-ti fie frica ca mai rau iti faci!