| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Am o intrebare legata de generatii avand in vedere la cate se intampla in ziua de azi si in ce hal a ajuns specia umana, credeti ca generatiile trecute au fost mai bune decat cele de acum? Bine poate ca GANDIREA era altfel dar parca nu era asa de rau ca acum.

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Generatia parintilor a fost rea din punct de vedere a generatiei bunicilor si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce anume te referi cand zici in ce hal a ajuns specia umana?
si la ce te referi cand zici gandirea era altfel dar parca nu asa rau ca acum? adica cum altfel, si cum e rau acum?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum e rau acum?
- Copiii de 10 ani intreaba de marimea puței
- Copiii de 13 ani se gandesc sau chiar fac sex
- Sunt populare nulități precum abi, 5gang
- Nu mai au respect fata de nimic
- Sunt superficiali, dezinteresati, ignoranti
- Sunt dependenti de ecrane si rețele
- Nu au simț civic
- "Modelul nou de baiat-baiat pare fata, modelul nou de fata s-ar putea sa-l bata" - Cheloo

Sa iti mai zic?

| Henrypericolpublic a răspuns (pentru Plato):

Da, dar nu toti sunt asa. Eu cunosc copii de 10-20 de ani care sunt minunați.

| Plato a răspuns (pentru Henrypericolpublic):

Pai da, cativa, dar retarzii sunt majoritari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tupeu sa te uiti in oglinda?

| Justaweirdo a răspuns:

Viitorul se bazeaza spre inovatie iar incercarile de a inova dau gres uneori e normal sa existe un haos pana totul va fi calm. Deci nu generatiile trecute nu au fost mai bune ci mai degraba mai cuminti