| DarKJoKeR a întrebat:

Am o mica problema... Un prieten a facut prostia sa imi scape aparatul foto jos...Nu ar fi prima oara cand cade, dar de data asta a ramas obiectivul blocat. El arata ca ar fi inchis, dar obiectivul e inca in afara.Cand deschid aparatul mai inainteaza un pic ca si cum as da zoom apoi se aude un sunet ca de eroare si se inchide iar. aparatul e un samsung 1060... Ce pot sa fac? Presupun ca daca merg la ei si le zic ca l-a scapat cineva se duce garantia. Daca nu le zic isi pot da seama? Sau pot sa ii fac eu ceva sa mearga?

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mi se intampla si mie. Incearca sa inlocuiesti bateria si sa il deschizi din nou. Eu in tabara de anul trecut am scapat coca-cola pe aparat si i-am scos toate piesele, i le-am sters si m-am rugat vreo jumatate de ora. Acum merge perfect iar parintii mei nu au aflat nici pana in ziua de azi big grin

| snepy a răspuns:

Daca este in garantie, te duci la magazin si :
1. il repara
2. iti da altul nou

atata timp cat nu a fost cu intentie, trebuie sa til faca happy