| JustMeFlory a întrebat:

Am o prietena, care desi e desteapta si nu ii lipseste nimic are un gagic, care la randul lui are gagica de 4 ani! Deci ea accepta postul de amanta, adica locul 2! Mai rau este faptul ca o si mananca de bani, si vorbeste urat cu ea.
Intrebare pentru fetebig grine ce ati face chestia asta? Ati accepta vreodata locul 2?

Intrebare pentru baietibig grine ce inselati? Tipule de care ziceam mai sus este mort dupa gagica lui de 4 ani, dar nu renunta la amanta.De ce faceti chestiile astea? cei care fac...winking

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu as accepta niciodata sa fiu pe locul 2 x(. ea e fraiera ca sta cu ala.si mai si accepta sa fie "amanta", sa vorbeasca urat cu ea, sa ii haleasca banii... el e un idiot si ea o mare fraiera x(

| Flav a răspuns:

Crezi ca problema e la baiat sau la prietena ta? Inca un argument ca fetele sunt naive in dragoste. Daca in dragoste accepti locul 2, intotdeauna vei ramane pe 2.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu as accepta niciodata sa fiu pe locul doi pe post de amanta. Oricat de mult l-as iubi pe acel baiat as renunta la el.Sau l-as pune sa aleaga. Ori ea, ori eu.Si daca el nu vrea sa aleaga il las sa fie fericit cu acea prietena a lui.In niciun caz nu as fi pe locul 2winking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca e prietena ta de ce nu ii spui ca e ''rezerva ''? Baietii prin natura lor fac astfel de lucruri, se cred mai barbati daca inseala (cei drept nu toti sunt asa, mai sunt si exceptii).

| psiholoaga a răspuns:

Nu e vorba de o ierarhie. Fiecare primeste ce are nevoie in relatia respectiva. Nu ce merita cu adevarat, ci ceea ce i se pare suficient. O persoana nu ramane intr-o relatie care din afara pare dificila, absurda, nedreapta etc, DECAT DACA ceea ce primeste compenseaza comportamentul partenerului. Desigur, e posibil ca ea sa merite, cu adevarat, mai mult. Dar faptul ca nu se respecta suficient sau nu se cunoaste o face sa accepte situatia.

cami
| cami a răspuns:

Ce?! Locul 2...never. De ce face prietena ta asa ceva? Bai, oricat de mare ar fi dragostea, fluturasi, inimioare... dar sa-ti mai vorbeasca si urat?laughing cred ca i-as da cu shutu de la distantawinking

| albastrel a răspuns:

Niciodata nu as accepta sa fiu locul doi. am avut un prieten, primul meu prieten big grin care era un afemeiat. si jumatate big grin.eram micuta...15 ani jum -16... dar dupa cateva luni cand am vazut ca nu se potoleste si incepuse sa si vb urat cu mine am terminat-o cu el...asta cica a fost prima mea iubire... da' de unde oh go on. a fost prima deezamagire in dragoste dar am invatat un lucru important : de ce sa am resturi cand pot avea tot?

| adyth a răspuns:

Pentru ambele sexe exista un raspuns... le lipsesc creierul laughing

| Lorenyk a răspuns:

Nu stiu daca as accepta sau nu sa fiu pe locul 2, insa cu siguranta nu as accepta sa se poarte urat cu mine si nici sa-mi manance banii. iar baiatul ala probabil sta cu ea numai pentru bani.

| iulia_5454 a răspuns:

Am acceptat odata locul 2 dar acum nu as mai accepta.probabil prietena ta il iubeste foarte mult si spera ca la un moment dat nu va mai fi pe locul 2(eu asa speram-dar nu a fost asa)

| machupicchu a răspuns:

Gandeste-te la : "Fereste-ma Doamne de prosti, ca de destepti ma feresc eu.", dar si la : " Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti."

| aneta a răspuns:

Nici eu nas accepta sa fiu pe locul doi, si miar parea rau si de cealalta k o inseala cu mine.

| rubycaramel a răspuns:

Gagica lui are 4 ani? laughing asa suna. Sunt baieti sulhetici, ireverentiosi, si sunt si culanti, empatici, iubitori. Nu iti gasim raspuns. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flory, pai la amanta gaseste din start doua lucruri, amanta si banii. Problema e a ei ca accepta treaba asta. Iti dai seama ca ala nu o respecta si sta cu ea doar pentru cele doua aspecte.
BRO