| BlackScribble a întrebat:

Am o problema cu diriginta.Azi mama a sunat sa zica ca sunt bolnava si diriginta nu a crezut`o si i`a spus ca e normal ca ma imbolnavesc daca vin asa,, dezbracata``.
I`a spus mamei ca daca mai vin cu parul in ochi si haine decoltate nu stie ce imi face.
Problema e ca eu port haine decoltate pentru ca sunt inalta si e vara si trebuie sa port maieuri, iar pe masura mea se gasesc numai din acelea decoltate(nu exagerat), dadr diriginta crede ca le port intentional ca sa,, atrag baietii``laughing
Ma rog...traieste si ea pe principiile ei ca are vreo 58 anilaughing
Ce sa fac ca sa-i explic? Si mama mea i`a spus acelasi lucru care l`am mentionat mai sus, dar pe ea nu o mai crede.Totusi mai sunt 3 zile de scoala si nu vreau sa raman repetenta din cauza notei la purtare sad

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Pai,gandeste`te si tu ca mai ai decat 3 zile si nu mai are rost sa te complici.Las`o incolo cu mentalitatea ei, pentru ca oricum nu i`o vei schimba nici tu si nici altcineva.
Mai bine fa un compromis! Nu mai veni 3 zile cu haine decoltate si pleci din scoala cu nota 10 la purtare si fara probleme cu profesorii.
Nu este mai ok asa?

| TrendyHedgehog a răspuns:

Spune-i sa se pensionezelaughing doamne ce mentalitate.Pai nu ai cum sa o convingi mai incearca sa ii spui ca esti inalta si ca nu ai altceva mai putin decoltat.Pana la urma o sa inteleaga daca nu vino cu mama la scoala.

| CARMENCITA a răspuns:

Diriginta ta este needucata, obraznica.Am avut si eu probleme la liceu cu absentele, diriginta era invidioasa ca mama ma lasa sa lipsesc de la scoala daca-mi era rau.Lasa ca scapi si de scoala.Pana la urma are grija vreun parinte sa o puna la punct si chiar sa fie scoasa la pensie.La scoala trebuie totusi sa te imbraci cat de cat decent,adica nu cu buricul gol sau fuste mini, dar nici infofolita daca e vara.E geloasa pe tine, probabil ea nu avea bluze ca ale tale sau corp frumos.Si de mine se lua o profesoara in generala ca cica eram prea eleganta si nu eram si a fost tragedie cand m-am dus cu ghete care aveau putin toc si niste tinte mici si cu inel, a comentat profesorul de desen pe care l-am pus la punct si i-am spus ca poate vrea sa o chem pe mama ca se ia de mine aiurea.L-am si intrebat daca e invidios.Profesorii ar trebui sa-si vada lungul nasului si sa predea cum trebuie ca sunt o gramada de incapabili, unii fac discriminari pe baza de religie, sex sau vestimentatia elevilorUnele sunt rele cu elevele frumoase

| Baky a răspuns:

Imbraca-te mai nedecoltat laughing...cum arr fi sa-ti iei o camasa

| Laya a răspuns:

Mentalitatea asta e doar in Romania. Ce puii mei are ea cu tine? Te imbraci cum te taie capu' atata timp cat treci pe la scoala si nu faci probleme. In locul tau m-as duce la director si m-as plange, daca nici asta nu ajuta, d'apoi inspectoratul nu face nimic?! Cum sa-ti scada nota la purtare? Spune-i dirigii tale sa-si ia catrafusele si sa iasa la pensie ca i-a trecut vremea.O cauta moartea pe acasa si ea mai vine la scoala!laughing

| TheWorstNightmare a răspuns:

Diriga ta e dusa rau, asa sunt astea batrane. Mai rezista si tu 3 zile, ca scapi de ea pentru 3 luni sau mai mult.

| mihaibulin a răspuns:

Nu are cum sa-ti scada nota la purtare doar din atat!
sau cel putin asa cred
ai multe absente ca numai asa ar putea sa-ti scada daca nu te mai duci 3 zilebig grin