| Radulescu_Marian_1994 a întrebat:

Am o problema ma culc la 10 seara si la 4 dimineata trebuie sa ma trezesc. Problema este ca de la 10 la 4 ma trezesc de foarte multe ori sa ma uit la ceas. Dorm cu frica si merg obosit la munca.Pot sa pun si mai multe ceasuri sa sune tot la fel este am incercat am zis ca sa fiu mai sigur pe mine dorm nelinistit.Pot sa fiu obosit mort degeaba tot ma trezesc pe reprize ma trezesc pana sa merg la munca de 5-6 ori dorm 30 de minute iar ma trezesc si tot asa. Astept un raspuns am zis ca merg si la un psiholog.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai ceai de lavanda, fa-ti unul. Ceaiul de lavanda iti calmeaza somnul si trateaza insomnia. Pe mine ma ajuta cand si cand lucrez de la ora 06 dimineata si trebuie sa ma trezesc cu o ora si ceva mai devreme. Cel putin eu daca nu beau acest ceai, sunt ca si tine.
Incearca si varianta asta si vezi daca iti prieste!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Omul trebuie sa se lase dracului de munca aia care ii provoaca frustrari psihice, ceaiul de lavanda nu elimina cauza frustrarilor si doar amelioreaza frustrarile.

| Radulescu_Marian_1994 explică (pentru MihaelaDart):

O sa incerc multumesc mult asta mi se intampla si daca trebuie sa plec undeva dimineata tot la fel patesc nu conteaza ca trebuie sa ma trezesc pe la 8-9 dimineata dorm nelinistit. In caz nu trebuie sa merg nici unde nu am nicio problema dorm ca un bebelus.

Răspuns utilizator avertizat
| Petripetri a răspuns:

Cumva acest job este nou? Oricum ar fi la plafar gasesti un ceai se numeste somn linistit este un amestec de plante autohtone

| Radulescu_Marian_1994 explică (pentru Petripetri):

Este primul loc de munca dar lucrez de 2 ani si jumate deja, dar asta patesc si daca trebuie sa merg undeva adica sa ma trezesc la 6-7 de dimineata tot la fel patesc si nu ar fi o problema daca nu m-as trezi ca ma primeste si alt schimb.

Răspuns utilizator avertizat