| Viollena a întrebat:

..Am o rugaminte,sa-mi spuneti ce sa iau contra raguselii, pentru ca doi ani ragusesc foarte tare mai ales dimineata si seara.Nu am fost la medic,am fost plecata din tara. Dimineata aproape nu am voce,dar imi revin dupa ce beau cafea sau daca nu beau cafea imi revine vocea cam la o ora,seara dorm ragusita., deci daca cineva m-ar suna dimineata s-ar speria de vocea mea de aceea incerc sa fiu cat mai matinala ca vocea mea sa-si revina.Am primit de la farmacie HOMEOVOX..nu pot sa spun ca imi foloseste,mierea parca e mai ok. Poate stiti un tratament naturist sau ati auzit despre asa ceva, Ce sfat imi dati? Multumesc.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar am avut o cunostinta cu problema asta, la fel si el nu s-a dus la medic iar cand s-a dus a fost prea tarziu... acum e mort! A avut cancer in gat!
Poti sa bei oua crude indulciti cu multa miere, asta foloseste la cei ragusiti normal dar la tine nu cred ca mai e ceva normal daca tine de 2 ani. Nu crezi ca ar trebui sa-ti faci timp sa mergi la un doctor pana nu va fi prea tarziu?

| Viollena explică:

sad deja m-ai speriat.o sa merg la doctor.