| Andreea1119 a întrebat:

Am o sora mai mica, iar saptamana viitoare vor fi zilele orasului, as vrea foarte mult sa o duc sa se distreze, sa simta macar o zi ca are si ea catusi de putina fericire, deoarece inca nu a fost in nici un fel de concediu/vacanta, desi are 8 ani deja. partea proasta e ca de cand am ramas 3 femei in familie(intelegeti unde bat) venitul nostru este de 500lei pe luna, si chiar nu imi permit sa ii cer mamei mele sa imi dea bani, deoarece nu ii ajung nici macar pentru intretinere...eu am 16 ani si lucrez 12 ore pe zi cu salariu minim, 300lei...bani care merg toti in casa, practic eu am in jur de 50lei bani de buzunar pe luna, si chiar nu am de unde sa economisesc, ce metode stiti de a face bani cat mai repede, chiar daca sunt 200-300lei 'sad help

Răspuns Câştigător
| Teodora20 a răspuns:

Buna! Daca ai talent la desen poti sa te inscrii la diferite concursuri care ofera bani ca premiu. Sau poate daca ai voce si ureche muzicala te poti duce, la fel la niste concursuri care ofera ca premiu bani. Sincer altceva nu mai stiu, avand in vedere ca tu deja lucrezi 12 ore. Sper ca te-am ajutat si sper ca vei gasi o solutie!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-ti un job mai usor... e calea simpla...jobul constand in vanzatoare sau chielnerita sa spelii ceva mese sa servesti. sper ca team ajuthat