| flori_8244 a întrebat:

Am pe cineva apropiat plecat in strainatate.As vrea sa vorbesc la telefon cu el prin intermediul calculatorului.Stiu de existenta unor programe gen Skype, Alonia dar nu prea stiu cum sa procedez.In cazul Skype stiu ca e nevoie de un card bancar dar nu prea stiu cum trebuie procedat. Ii rog pe cei care se pricep sa-mi dea mai multe informatii sau sa-mi recomande alte programe.

Răspuns Câştigător
| snoopz a răspuns:

Salutare!
Pe site-ul Alonia gasesti informatii despre incarcarea contului
Cea mai usoara/sigura cale este cea prin sms
Urmeaza pasii de aici:http://www.alonia.ro/credit.html si iti va incarca contul
Ai nevoie de un cont si telefon mobil
Enjoy!

3 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Daca persoana apropiata tie are acces la internet si ID de messenger yahoo puteti vorbii si vedea in acelasi timp (asta daca are camera web!)doar trebuie sa-i introduci ID-ul in lista ta de contacte yahoo messenger si persoana respectiva sa te accepte(ma refer sa-ti de-a acceptare, cand ii va aparea invitatia ta)si apoi ...conversatie placuta! ii poti trimite fotografii si invers. daca ai nelamuriri, trimite-mi msj.privat! sper ca ti-am fost de folos!

| snoopz a răspuns:

Ea vrea pc-phone, daca persoana respectiva avea internet nu era nevoita sa scrie aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu yahoo pc to pc call, daca aveti amandoi adresa de messanger. ai nevoie de casti.si e gratis, poti vorbi ore in sir