| Dani211 a întrebat:

Am primit 30 de zile de arest la domiciliu pentru vătămare corporală, leziuni traumatice.Persoana vătămată a primit peste 20 de zile de îngrijiri medicale.Are 2 masele scoase și 1 dinte scos.Partea vătămată cere 40.000 lei daune,dacă ii dau suma aceasta,risc sa mai fac pușcărie? A spus ca își retrage și plângerea, mulțumesc!

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In principiu nu, dar de ce a trebuit sa fi atat de violent?!

| Dani211 explică (pentru PsihoSex):

El a început scandalul

| haileewatson a răspuns:

Du-te la psiholog

| nevermatch a răspuns:

Bună, pentru vătămare corporală nu se poate retrage plângerea prealabilă, e o infracțiune ce se urmărește din oficiu.