| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Am probleme grave de sanatate si am nevoie urgenta de ajutor. Am aritmie la inima (intepaturi), un rinichi lipsa din nastere, spatele deplasat de la o cazatura, colecist cu pereti subtiri si inceput de iernie de disc. Am adeverinta care atesta ce probleme am. Cine vrea sa ma ajute poate primi o copie de la ecograf care atesta ca sunt in suferinta. Am nevoie urgenta de un telefon cu internet, o patura sau doua si o pereche de ghete de iarna nr.44. Astept raspuns la 0747537862. Navighez pe internet la biblioteca oraseneasca si timpul e limitat la o ora pe zi. Sanatate! Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aritmiile cardiace se caracterizează prin modificări ale ritmului normal al inimii, ori în raportul frecvenţei cardiace, ori în cel al regularităţii, ritmicităţii frecvenţei cardiace, sau sub ambele aspecte.

Astfel, aritmiile cardiace cuprind orice anomalie sau perturbaţie în succesiunea normală de activare a miocardului.

Aritmiile cardiace sunt adesea inofensive. Cei mai mulţi oameni au ocazional bătăi neregulate ale inimii care se pot simţi ca fâlfâială sau trap.

Asa ca ceva ma face sa nu te cred.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică:

Am probleme de sanatate. Un rinichi lipsa din nastere si alte probleme. Cine vrea sa ma ajute poate primi o dovada de la ecograf ca sunt in suferinta si castig cu greu o paine.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Nu ai o pensie de boală? Sau un ajutor social ceva?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am ajutor social de 142 lei. Pot munci la munca usoara.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică:

Am probleme in prezent din cauza frigului. Am aritmie la inima si nu am voie sa stau prea mult timp in frig. Când eram tanar am lucrat pe la manastiri, asa ca as vrea sa fiu ajutat de cineva care are indemnul sa ma ajute avand in vedere faptul ca am muncit si eu pentru biserica ortodoxa pe bani putini si am castigat o paine cum am putut si eu avand in vedere faptul ca am doar un rinichi si alte probleme de sanatate.