| Danyyyyy a întrebat:

Am si eu o nelamurire va rog mult sa ma ajutatihappyIn perioada menstruatiei nu ai voie sa intri in biserica sau ai voie dar sa nu sarui icoanele?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu te întreb pe tine aşa, dacă ai fi naşă sau mireasă nu mai intri în biserică?
Păcat de ce să fie, eşti lăuză?
Pa, pa.

| Zazu a răspuns:

Dumnezeu a creat femeile cu menstra cu tot, de ce ar fi pacat? Doar voia a fost a lui, nu a femeilor! Asta va spune la scoala profesoara de anatomie sau profesorul de religie? Parerea mea, intreab-o pe profesoara de anatomie, pun pariu ca stie mai multe despsre menstra, decat profesorul de religie!

| nonsense a răspuns:

Din cate stiu eu, in timpul menstruatiei nu ai voie sa intri in biserica fiindca se considera pacat. Dar daca tii neaparat sa mergi, poti intra, insa limiteaza-te doar la asta.
Nu saruta icoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie pentru că şi Maica Domnului era femeie deci avea şi ea perioade d-astea.