| SpawNBoddY a întrebat:

Am si eu o problema cine ma poate ajuta? Dau fundita. Deci treaba sta astfel am prins calculatorul deschis si am intrat aici poate puteti sa ma ajutati cu ceva. Tata a facut armata si este comunisti si mi-a pus parola pe pc pe care o stie doar el si mama. Am tras-o de limba pe mama sa imi spuna parola dar degeaba mi-a spus doar ca inepe si se termine cu litera "E" si este formata din 8 silabe... Cine ma poate ajuta dau fundita. Ms mult anticipat

2 răspunsuri:
| gabi115 a răspuns:

Am incercat da nu pot gasi. imi pare rau. fa-l sa scoata parola, mi se pare ciudat.

| DigitalService a răspuns:

Daca nu e vorba de parola de administrator si nu ai o parola setata pentru acesta aplica urmatoarele:
1. La meniul de log in apasa de doua ori ctrl+alt+del
2. Iti va aparea o fereastra in care trebuie sa scrii un username si o parola.
3. Scrii ca username admin sau administrator iar spatiul pentru parola il lasi liber.
4. Apesi ok.

Acum ai acces la contul de administrator si poti modifica parola contului la care ai uitat-o.