| ody a întrebat:

Am si eu o problema prietenul meu a spus ca nu putem sa ne vedem ca ramane la munca peste program si m-a sunat o prietena si la vazut in oras cu prieteni lui, de ce m-a mintit? el mi-a spus de multe ori sa nu mai ma iau dupa prieteni, ce sa fac? ajutati-ma

3 răspunsuri:
| ody explică:

1. dar putea sa imi spuna adevarul ca nu ma supar inteleg si eu, nu sa ma minta

2.pai mereu imi spun prietenele ca el ma minte, el mi-a spus sa nu mai am incredere in ele, dar nu stiu ce sa fac

3chiar nu stiu ce sa fac

| ody explică:

Da dar prietenele mele spun ca sunt proasta ca stau cu el ca ma minte intruna, si sufar foarte mult din cauza lui poate si din cauza mea, si se supara foarte repede pe mine din nimica lucru, eu nu ma supar ca el

| never2say4never a răspuns:

1. e posibil sa te fi mintit si sa fi iesit cu prietenii in oras ca sa-si ia "doza" de liberatate, baietii adora asta. nu fii posesiva
2. nu te increde in toate prietenele tale, s-ar putea sa te fi mintit.
3. nu-i da de inteles ca ai auzit ca te-a mintit si a iesit cu gasca lui, caci o sa te creada posesiva. barbatii urasc posesivele si jeloasele.(multi prieteni de-ai mei mi-au spus ca urasc fetele de acest gen, si de multe ori le-au dat papucii din cauza asta).
Intelepciunea e tacerea.