| Aeekoss a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu daca problema pe care o am e din cauza ca mi-e frica,sau din cauza ca sunt disciplinat prin sport.

La scoala sau in alte parti, am cat de cat tupeu sa comentez, nu ma dau inapoi de la oricine si nici nu comentez la oricine.Mai exact, sunt un baiat simplu de 17 ani cu fizic OK.Pe langa altii care nu se misca decat pana la veceu si inapoi la calculator.Eu zic ca sunt ok.
Problema e, la mine in cartier sunt luat de fraier de multi ani,de cand m-am mutat se tot luau ciorile aiurea fara sa le fac,sa le zic nimic si nu imi dau seama de ce nu am ripostat, stiu foarte bine ca pot insa in cartier nu misc un deget sa ma pun cu ei,sunt inalt,ok arat. ceva lipseste,am o retinere foarte mare cand se apropie ala si nu inteleg de ce pur si simplu nu-i *** una, doua, trei cate trebuie.Lipseste ceva, nu imi dau seama..sunt eu foarte cuminte sau ce? Prea disciplinat? Mi-e frica? nu inteleg, Jur, de ce nu dau si eu.
Am zis, in alte parti comentez si nu ma dau inapoi la oricine.Dar in cartier la mine sunt "Ciocul mic".
Va rog frumos sa comentati numai cei care ati trecut prin chestii din astea si nu doar sa dati din taste.e o problema serioasa si postez lucrul asta aici cu rusine.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu este normal sa te bați din punctul meu de vedere. Este mai bune sa eviți. Poate eviți asta pentru ca ești educat, bătaia e pentru cei needucați, ești și destul de tânăr e mai bune sa eviți situațiile astea.

| Aeekoss explică (pentru Emma30555):

Ca si femeie nu poti sa ma intelegi, ti-am desemnat raspunsul "Castigator" pentru ca macar tu te-ai obosit sa-mi raspunzi.
Am si eu orgoliul meu de baiat, stiu foarte bine ca daca m-as pune sa-i bat, i-as bate rau.Dar ma gandesc la consecinte.
Prietenii mei sunt smardoi, trecuti prin batai in cartiere si discoteci, eu insa nimic..ala cuminte, baga-mi-as ..nu imi place statusul meu

| Emma30555 a răspuns (pentru Aeekoss):

Multumesc. Te inteleg dar tocmai pentru ca poti sa ii bati nu trebuie sa te simti nasol. Pana la urma e vorba si de anturaj, ei te influenteaza, anturajul nu este unul foarte bun, dar tu esti diferit, nu esti asa impulsiv si te gandesti si la consecinte. Ei sunt asa realizati ca se bat sau totusi sunt vazuti prost de catre ceilalti? In societate vei vedea ca o sa te impui, acum esti inca prea tanar