| Cori_1664 a întrebat:

Am un aparat foto benq c145 iar atunci cand fac poza nu chair de fiecare data mi se face ecranul negru si nu mai pot vedea nici poza pentru ca nu s-a salvat si trebuie sa pornesc aparatul din nou.nu stiti ce pot sa fac sa pot face poze normal fara sa mi se mai faca ecranul negru.va rog mult, dau funda!

2 răspunsuri:
| sibiufoto a răspuns:

Ca orice unitate de disc, un card de memorie trebuie întreţinut periodic. Poate nu îi strică o formatare "curată". Atenţie, însă, formatează-l direct în cameră pentru rezultate optime.

| BladeShadow a răspuns:

Ai memory card la aparat? daca da, sigur l-ai bagat si in vreun calkulator si tot sigur ai luat vreun virus pe card care apoi l-ai mutat si in aparat odata cu cardul, verifica cardul fa-i o scanare si poate merge, daca nu mergi la un profesionist! succes