| FreddieM a întrebat:

Am un coleg de serviciu al carui motto este,,nimic fara d-zeu". Doua vorbe despre el. Rasist, xenofob, misogin,homofob, si se mandreste chiar cu asa,, calitati", pentru dansul toate au justificare. In plus dupa ce a umblat la caricatura nevestei, acu traieste in concubinaj cu alta tipa. Intrebarea e in ce mod i-a fost de folos aces crez?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si cei care cred in dumnezeu nu sunt rasisti, xenofibi, misogoni oare? cum se face ca intalniti voi atei nu stiu, as vrea sa il cunosc si eu pe acest ateu inventat de tine

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nihilisme sin Deus este o axiomă creștină, ușerul Freddie taman asta spunea că ciuda faptului că tipul e religios e rasist, misogin, xenofob și homo fon.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Fiecare se exprima liber,eu sunt scarbit sa traiesc intr-o tara crestina, o tara plina de hoti, criminali, violaturi, pedofili si vorbim de atei ma lasi suntem de rusinea UE

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Păi ce zic eu acum nu s-a luat de atei.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Sincer nu e prea gramatical scris intrebarea

| FreddieM explică (pentru RAY):

No problem Ray. Am vazut ca am papat un,, t". Daca mai e ceva, chiar te rog sa corectezi.

| FreddieM explică (pentru SG1995):

Ray incepe bine dar se pierde pe traseu.winking happyhappyhappy

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Caldura mann, am stat in 44 de grade in soare

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Asta inseamna blestemul cunoasteri cand crezi ca eu stiu ce inseamna
Nihilisme sin Deus este o axiomă creștină

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nihil sin Deus, fi -ar el de corector, este un aforism latin care traduce "nimic fără Dumnezeu".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El folosește pe Dumnezeu ca să își atingă scopurile, așa este pentru el interpretarea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are legatura, credinta pentru astfel de persoane reprezinta un fel de "asigurare" mentala si nerealista, a lui, cum ca face ce este bine si se scuza pentru comportamentul lui. Atat. Ceea ce face el pe langa, nu are legatura cu credinta, probabil si uita de ea.
Credinta in Dumnezeu este intrepretate de diverse persoane in moduri total diferite. Si eu cunosc asemenea persoane. Insa fiecare cu ale lor, si noi avem in mintea noastra conceptiile noastre.

| Freya1 a răspuns:

Face ce fac foarte multi.
Conștientizează că e gresit ce face si cum gândește dar crede în acelaș timp ca daca zice o vorba buna despre dumnezeu il va închide ochi si nu va observa.