| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten - de fapt e mai mult o cunostinta - care ma frustreaza foarte tare de fiecare data cand vorbesc cu el. Ce ma deranjeaza e ca pune foarte multe intrebari si ma intrerupe MEREU atunci cand vorbesc, dupa care eu incep sa ma balbai rau de tot si uit imediat ce voiam sa spun. Oare e ceva in neregula cu mine sau tipul asta ma cam ia peste picior, intr-un mod mai subtil, mai ales ca mereu ma intreaba ce am mai facut, ca de ce stau toata ziua in casa. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

De fapt tipul ala e genul "atoatestiutor" si bagacios in chestii care nu il privesc! personal evit orice tip de relatii cu genul asta de oameni.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E genul de tip cam curios

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,eu cred ca baiatul vrea o relatie, insa nu stie cum sa faca sa...o obtina. Ceea ce vreau sa spun e ca astea sunt replicile cele mai intalnite la"agatat","de ce nu mai iesi din casa","ce mai faci, de ce nu raspunzi la telefon" etc.Eu cred ca,mai degraba,incearca sa te tachineze,sa vada cum reactionezi atunci cand el te intrerupe in timp ce tu vorbesti, sa vada daca intr-adevar esti genul de fata care se lasa usor cucerita, daca are sanse sau nuhappy. Daca sunt lucruri care te deranjeaza in privinta comportamentului acestui baiat, discuta cu el si spune-i ca totul este bine atata timp cat ramaneti amici sau spune-i ce te deranjeaza la el, poate data viitoare aceste lucruri nu or sa se mai repete.Si nu cred ca este ceva in neregula cu tine,problema este la el,fiindca, in momente de panica, atunci cand isi doresc foarte mult un lucru dar nu stiu cum sa il obtina sau atunci cand vor sa atraga atentia, baietii nu stiu cum sa se comporte si actioneaza impulsiv, fara sa gandeasca. Sper ca te-am ajutat!happy

| anonim_4396 explică (pentru LifeIsColour):

Merci pentru raspuns, insa eu am senzatia ca acest tip ma cam ia peste picior si nu vrea o relatie. Sau poate ca ar vrea, insa stiu sigur ca ma considera o persoana ciudata si interiorizata (mereu imi spune ceva de genul "deja ai umplut camera de negativitate"), mai ales ca stie cam multe despre viata mea si unele probleme pe care le-am avut si se pare ca acum profita la maxim de asta.

| LifeIsColour a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza ce stie el despre tine, conteaza ce parere ai tu despre tine.Nu-l baga in seama, considera ca nu il auzi atunci cand vorbeste, daca vede ca nu esti afectata de ceea ce spune si de modul in care actioneaza, te va lasa in pace.PA-PA!happy

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Eu cred ca el este mai inteligent decat tine, ca te cam place, si cred eu ca ii place si sa controleze pe altii. Hitler mic.
Cand te intrerupe, el vrea sa-ti arate ca deja stie ce vrei sa spui si ce gandesti.
Dar tu de ce te balbai? Nu ai vocabularul acasa, sau te pierzi in ochii lui?

| anonim_4396 explică (pentru Stelutza1990):

Ce anume iti sugereaza tie ca ar fi mai inteligent decat mine? E o prejudecata faptul ca persoanele care vorbesc mult sau au un vocabular mai bogat, ar fi mai inteligente. Iar eu n-am mentionat nimic de faptul ca vorbeste mult si PROST. De fapt, el nici macar nu are ceva interesant de zis, pune doar intrebari, combinate cu mici intepaturi, parca e o banda stricata. Si cred ca un om care isi intrerupe interlocutorul, da dovada de lipsa de respect. Iar la partea cu vocabularul, alooo, nici macar nu ma cunosti si deja crezi ca sunt atat de tampita, incat nu stiu nici sa vorbesc. Jalnic soro, jalnic.