| Dariana278 a întrebat:

MDeci.din nou eu. Cred ca v-ati saturat sa imi cititi drama, dar am nevoie sa fiu ascultata si niste sfaturi mi-ar prinde bine.
Cum spuneam si in celelalte intrebari sunt ignorata si ranita de singurul baiat la care tin. Sa zicem ca ne-am impacat, ieri mi-a spus ' scuze am treaba nu pot sa vorbesc '. Ok..nu s absurda sa nu il cred, poate chiar avea. Adica inteleg ca nu sunt o prioritate pentru el din moment ce el ma vede ca pe o amicaa, ca si pe celelalte.si asta ma frustreaza ca ma baga in aceiasi oala cu celelalte amice; adica intr-o zi cand voiam sa il sterg din viata mea mi-a spus tu esti diferita, cu tine vorbesc altfel.
Am ajuns la concluzia, cu ajutorul sfaturilor date de voi ca nu o sa fiu niciodata in punctul in care vreau eu cu respectivul. Am inteles dar ceea ce nu inteleg este ca imi spune ca e ocupat dar de fapt e on, imi spune ca s speciala si chestii siropoase si ca merit pe cineva care sa fie mereu acolo, imi spune ca-s o amica. Ceea ce vreau sa spun este ca imi creeaza 'sperante ' cu unele chestii pe care le spune. Credeti ca in tot timpul asta s-a jucat sau ca imi vrea binele?

Stiu ca nu aveti cum sa va dati seama de ce gandeste respectivul dar n-ar strica o simpla parere.

Va multumesc ca v-ati rupt din timp sa imi cititi romanul [ care probabil nu il intelegeti, ca mnde nu ma pricep la explicat ]

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Buna,nu esti singura si nici ultima. E simplu, in teorie, te vede ca pe o amica. Atat. Iti poate vrea binele. Eu spun sa-l rogi sa-ti acorde macar o ora in care sa vorbiti deschis si sincer despre ceea ce crezi, simti. Asa vei putea clarifica mai bine situatia. Sper ca te-am ajutat

| Dariana278 explică (pentru HLucian):

Sper si eu sa aiba timp de mine macar 15 minute. Desi am ajuns la concluzia ca -s mai speciala, o amica mai speciala. Poate imi vrea binele, poate nu. Cine stie ce vrea si ce simte de fapt.
Revenind iti multumesc ca mi-ai raspuns si ca ti-ai rupt putin din timp sa imi citesti romanul. happy
Multumesc, o sa tin cont de sfaturi. happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil spune tuturor amicelor ca-s diferite si speciale, de aceea le amageste si stau dupa el.
Totusi, vin si te intreb: cand te jigneste si te trateaza urat, chiar nu ai un pic de mandrie in tine sa stai dupa un mitocan?
Ce sperante ti-a dat?
ti-a promis ceva?
Faptul ca-ti spune ca esti speciala, poate sa o faca si in sensul urat la cuvantului, cu sensul de prostuta sau naiba, care crede tot ce i se spune,
Personal, nu vad decat un ipocrit care profita de naivitatea ta.
Nu-ti vrea nici un bine si nici nu-l intersezi, te tine pe langa el doar ca sa-si satisfaca egoul!
Probabil ca dupa ce vei mai plange vreo 2-3 ani pe la usa lui, te vei lamurii singura ca ceea ce-ti spun acum este adeavrat.

| FaraNume1245 a răspuns:

Si zi sincer ca tu n-ai facut niciodata ceva la fel cu un baiat.

| NAT0 a răspuns:

Hei. Vrei sa ti-o zica pe faţa?
Vrea sex, csf, trist ca n-ai inteles. Vrea sa mai aibe rezerve. Vrea sa stie ca o proasta il asteapta. E ceva normal daca tu te ai lasa usor, nu am cheful necesar sa explic expresia a te lasa usor ca nu stiu acum.laughing
Daca nu-l combini tu si vezi ce stie, daca se eschiveaza, daca se simte bine cu tine si in functie de asta vezi daca "te merita".
Nu stiu daca ce am scris e corect d-aia imi cer scuze de pe acum.laughing

| Nitroblast a răspuns:

Asta e roman? Are doar...46 de randuri. Si e si organizat.

Doamnelor si domnilor, aici avem dovada ca si baietii pot sa bage in friend-zone. Rare exemplare, dar din ce zice fata asta, tocmai a fost plasata in acest loc intunecat din care nu mai e vreo scapare.

Sfatul meu - gaseste alt baiat, acesta nu pare sa aiba vreun interes pentru o relatie cu tine.