| AndreeaSiAndra a întrebat:

Am un virus numit Trojan.Cum il pot elimina? Eu am ca si antivirus pe AviraAntivir si i-am dat delete si nu mergecrying. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Chiar astazi un vecin mi-a spus ca se confrunta cu acelasi virus si ca nu a mai putut lucra pe calculator. Dupa cate m-ainformat a chemat un informatician care a trebuit sa-i reinstaleze programele pe calculator. Este un virus foarte periculos si se pare ca nici antivirusul pe care il avem nu ne poate salva de la acest necaz. Cred ca important este sa nu deschidem acele mesaje care ni se par dubioase, pentru a nu avea posibilitatea de a introduce asemenea virusi in calculatorul nostru.
Solutia este sa ceri ajutorul unui specialist care stie ce sa faca pentru a-l "expulza" din computerul tau.
Mult succes.

2 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Il bagi in carantina.

| NoSwear a răspuns:

Pai cel mai bine este sa iti instalezi "avast" pentru ca este cel mai bun. O data ce l-ai instalat, doar dai click pe butonul "Scaneaza" si o sa iti arate ce virusi ai. Dupa dai delete la virusi.
Funda?