| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca sunt multi credinciosi pe site, cunoasteti viata sfintilor? scrieti despre viata unuia dintre ei, stiti?

Răspuns Câştigător
| ciumpalaku a răspuns:

Sper ca te ajut mai mult acum. http://www.crestinortodox.ro/792-vietile-sfintilor. Astept fundita! :)

11 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Bai...idee am!
dar dar confund sfintii!
dar nu consider, ca trebuie neaparat sa le cunosti viata, pentru a fii "credincios"!
si daca esti "documentat", dar esti rau la suflet, esti de acela care se bata cu pumnul in piept...eu merg in fiecare duminica la biserica! degeaba!
credinta se tine in suflet, si nu trebuie musai sa citesti biblia, ca sa fii credincios...
sa fi om bun ...si cu frica de DUMNEZEU, si sa-i respecti pe cei de langa tine, sa-i ierti si sa nu-i urasti...cam asta inseamna sa fii un om credincios!
alllinuta, as fi putut sa dau un search pe google si iti faceam un comentariu de te durea capul... dar ce folos!
am preferat sa fiu sincera si sa-ti spun ca ...stiu cate ceva despre sfinti... dar nu foarte bine

| xibalba a răspuns:

Ei cunosc viata mea?

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@criticul ti-as povesti eu dar sigur nu te mai ia somnu tongue

| mada12 a răspuns:

Sunt crestina, stiu despre uni sfinti dar foarte putin...>As putea sa caut acum pe net un referat despre un sfant... dar asta nu mi-ar arata crestinatatea...Nu, nu pot povesti viata pe lung a niciunui sfantsad

| ciumpalaku a răspuns:

Viata carui sfant vrei sa o stii? www.crestin-ortodox.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ciumpalaku, viata carui sfant este descrisa in linck-ul acela?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu v-am pus credinta la indoiala, ci pur si simplu am intrebat daca stiti cunoasteti, viata vreunui sfant, mie bunica imi povestea in fiecare seara viata cate unui sfant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mai alina, ia povesteste-ne si nou de cativa sfinti.
Sau ai uitat?
Hai poate adorm si eu intr-un final.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte curios, sunt mii milioane de oameni care se roaga la cineva despre care nu stiu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Allina tu nu esti credincioasa? daca esti e bine. daca nu inseamna ca s-a chinuit degeaba bunica ta.si e pacat.nu te costa nimic. da cunosc despre toti cate ceva.ma refer la sfintii mai cunoscuti din calendar. dar sf mc.Anisia, al carui nume il poarta sotia mea si e pe 30 decembrie, era o fecioara credincioasa care, nu a vrut sa jertfeasca idolilor fiind decapitata si castigand cununa muceniciei.

| bytha a răspuns:

Nici eu nu pot spune la fel. Stiu cate ceva despre mai multi sfinti, dar tot nu pot sa spun in detaliat, de-a lungul vietii. Eventual de Sf. Parascheva.thinking
Tu ai ceva impotriva persoanelor credincioase, sau? :-s
Scuze daca gresesc, dar asa am impresia.