| BuGsstormbunny a întrebat:

Anul acesta trecem la ora de vara sau România a hotărât ca rămânem la cea de iarna?

4 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

De trecut, trecem la ora de vara la sfarsitul lunii. Dar inca nu s-a stabilit la ce fel de ora v-om ramane definitiv.
Oricum, pentru Romania, ora de vara definitiva va fi un dezavantaj. Pentru oameni, nu pentru afaceri. Pentru ca se vor trezi prea devreme, corpul va resimti asta, vor lucra un timp pe intuneric, ceea ce nu este deloc benefic pentru psihic.

| BuGsstormbunny explică (pentru NunuNini):

Deci anul acesta rămânem tot ca pana acum. Nu se ia decizia acum?

| NunuNini a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Decizia se va lua pana in toamna cand ar trebui sa revenim la ora de iarna.

| suntserios a răspuns (pentru NunuNini):

Decizia se va lua la anul pentru ca in 2020 brexitul si corona au scos de pe lista de chestii de votat ale UE.

Si sa stii ca si la ora de iarna lucram pe intuneric...