| RAY a întrebat:

Anul trecut am fost la cineva avea cancer am stat cu ea o perioada,dar in timpul asta parca ma facea sa ma simt vinovat de boala ei, spunea ca sunt empatic,rece eu vream sa i dau putere, speranta, eu din toata familia m-am dus la ea sa am grija de ea nu-i convenea nimic ce i faceam in fine
te-a facut vreodata cineva sa te simti vinovat de ceva ce nu era vina ta?

ps pana la urma am plecat, saptamana asta neam reintarnit din nou ca a venit acasa

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Da, am trait acest sentiment, dar am judecat la rece si nu am pus la suflet, mi-am dat seama ca omul bolnav si pe patul de moarte zice multe.
Am suferit un pic pe moment, dar apoi mi-am revenit punand totul pe seama bolii si a delirului.
O zi bunahappy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...şi de câte ori le vad pe acele persoane bate apropo la chestii de genul
și ele nu înțeleg că eu nu am cu ce să le ajut... straight face
Si tot la fel ca la tine nu le convenea nimic din ceea ce faceam sau spuneam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat dar nu am dat 2 bani.si eu am fost in locul lor si priveam cu ura pe altii care stiam ca vor continua sa traiasca dupa presupusa mea vacanta permanenta pe lumea cealalta.