| anonim_4396 a întrebat:

Apreciati oamenii care spun adevarul din viata voastra? Sau va supara ca nu va spune ce vreti sa auziti ( adica nu va pupa in fund ) si le dati cu praf de mers?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca imi este adresat ca o informatie si nu pe un ton si cu o exprimare aiurea apreciez.
Pana la urma te gandesti si la celalalt. Parerea ta poate sa nu fie valida pentru toti. Si i-ai stricat omului ziua doar pentru o parere, fie si a ta.
Mai degraba ii spui ca ii statea mai bine inainte sau ii dai tu o sugestie decat sa ii zici ca arata nasol.
Chiar daca imi simt ranit orgoliul propriu, stiu sa primesc un adevar fara sa ma supar ireconciliabil cu cineva. Dar numai daca e o parere. Daca deja simt ca imi impui altceva si se repeta situatia asta iar si iar incat eu sunt numai prost in ochii tai si tu doar destept, acolo-i drumu, vezi poate te grabesti.

| RAY a răspuns:

Nu exista oamenii care sa spuna adevarul, fiecare minte in felu lui si in interesul lui asta e adevarul, apreciez omul sincer dar nu exista asa ceva si daca exista e ceva rar prea rar sa ma gandesc ca voi intarni prea des, ipocrizia ne defineste cel mai bine nu uita asta

| OoBunnyoO a răspuns:

Prefer adevarul, dar depinde cum este spus. Ca sa iau exemplul tau cu o coafura, sa zicem ca m-am tuns si imi sta naspa. Daca vreo prietena imi spune "Mama ce naspa iti sta, zici ca arati ca un boschetar", da, ma supar. Daca imi spune "Stii, nu te prinde deloc frizura asta, iti statea mai bine inainte", nu ma supar. Din ambele situatii, adevarul este spus, insa daca nu este spus cu rautate, nu ma supar. Incep sa cred ca a spune adevarul este o arta. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Tare faza cu boschetarul rolling on the floor

| Foxyyyy a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Bine punctat.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Foxyyyy):

Mersi. happy

| Suck a răspuns:

Toți apreciază adevărul...ce ipocrițilaughing

La mine depinde de situație, câteodată că zice adevărul sau minte...mi-e indiferent.

| Sociopat a răspuns:

Apreciez oamenii care stiu cand sa zica adevarul si cand sa minta.

| Eduard619 a răspuns:

Mereu am spus ca urasc minciuna "frumoasa" mai mult decat adevarul urat care ne inconjoara.

| Foxyyyy a răspuns:

Aleg adevarul mereu, oricat de dureros ar fi. Asa e cel mai bine. Daca ii apreciez? Pai sunt atat de rari acei oameni, dar normal ca ii apreciez. Si eu sunt asa si nu prea am primit vreo apreciere pana acum, ci dimpotriva laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Foxyyyy):

Prespun ca toti ar zice da, dar asa oare sa fie? sa zicem ca ai stati o ora sa te imbraci ( exagerez si eu ) si intrebi o fata sau iubitul sau mai stiu eu cine, daca le place si ei zic nu ( adevarul ) nu te-ai suparata? sau coafura nu le place? sau alte 1000 de chestii, nu te-ar supara?

| Foxyyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident ca nu m-as supara. As aprecia ca au spus adevarul, acum nu poate sa iti placa mereu totul la o persoana, e ceva normal. Oricum am patit asta si nu a fost nici o suparare happy.

| anonim_4396 explică (pentru Foxyyyy):

Interesant

| CristinaSNC a răspuns:

Prefer sa imi zica adevarul chiar daca doare. Daca nu imi place ce aud atunci inseamna ca trebuie sa schimb ceva la mine.

| mihaelatc a răspuns:

Apreciez oamenii care nu isi baga nasul in viata mea si isi vad de treaba lor si cred ca asa e cel mai bine. happy