| PurpleMonster a întrebat:

Aproape acum un an eram la început de relație cu prietenul meu, și într-o seara mi-a spus ca nu mai vrea sa își pună poze singur pe Facebook, doar cu mine. Și eu, ca deșteapta, am spus ca voi face același lucru. Faza e ca el mi-a spus ca nu trebuie sa fac asta, însă eu am insistat, așa că puneam doar poze cu noi împreună. Acum câteva luni am făcut pozele de promoție, și l-am întrebat dacă pot pune una. Era mai nervos, dar a zis "da". Pe urma m-a făcut sa ma simt vinovata, spunându-mi ca el mereu se ține de ceea ce spune, și într-un final mi-am șters poza, ca să nu-i mai aud gurita. A trecut un an de când nu am mai postat ceva, și chiar mi-aș dori sa mai pun o poza cu mine, nu pentru like uri, ci pentru ca asa îmi doresc. Tot timpul le vad pe altele ca vor să-și pună, și vreau și eu. Acum nu știu cum să-l întreb, pentru ca știu ca se va supăra. Un sfat?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Mi de pare stupid pactul vostru. Pentru ce atata posesivitate? Dragostea e libera nu se tine cu atatea conditii, sufocare. Facebook ul e al tau, e personal, normal ar fi sa pui acolo mai multe poze cu tine singura si cateva cand simti tu nevoia sa pui cu el sau cu alte persoane. Tipul e cam gelos si posesiv si te a facut si pe tine la fel. Crezi ca asta este dragoste? Fa ce vrei, fa ve simti si daca se supara ii trece daca nu ii trece inseamna ca nu are incredere. Acum e mai greu sa schimbi regulile, o sa inteleaga gresit schimbarea ta, vorbeste cu el, spuneu ca e doar Facebook, ca ti se pare gresit felul cum a ti procedat, nu Facebook ul arata ca va iubiti acolo sunt doar poze

2 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Vrei tu ca asa au si altii. Sfat? Maturizeaza-te. Degeaba ai 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai ce false probleme isi fac unii in viata. Pozele de profil pe Facebook in cuplu.
Ca sa fiti impacati schimbati-va si numele conturilor in iXu si Yia

Rau mai e sa ai sub 16 ani... sper ca n-aveti mai mult.