| Liviu321 a întrebat:

As dori sa fac un imprumut bancar de 3500 lei de la banca, dar nu stiu ce banca are dobanda cea mai mica. care credeti ca ia cea mai mica dobanda? doresc 3500 lei si sa ii dau inapoi in 3 ani.

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Bine, bine, dar cu cine faceţi banking?

| icestone a răspuns:

Un RASPUNS MAI BUNPENTRU TINE AR FI SA NU IEI UN IMPRUMUT dar tu stii mai bine,daca tu crezi ca vei face fata DOBANZII,oricat de mica ar fi ea, mult succes
eu unul nu am folosit niciodata serviciile bancare pentru ca sunt cea mai mare hotie de pe pamant
cum sa ceri niste bani care nu exista (dobanda )
pacat ca multi nu inteleg acest lucru si apot din toti cei care iau un imprumut bancar cineva va fi in incpacitate de plata, pentru ca daca banca da populatiei 100 milioane si cere 120, oamenii nu au de unde sa dea acesti bani, sau cel putin nu toti, caci unii ii vor inapoia iar altii nu au ce sa inapoieze
logica e simpla daca 5 oameni iau cate 20 milioane fiecare (100 cumulat)si trebuie sa dea fiecare inapoi 25 milioane (e un exemplu)deci 125 milioane adunat rezulta ca din cei 100milioane scosi pe piata (caci doar atatia exista)tot atatia se vor intoarce dar numai de la 4 persoane caci A CINCEA persoana nu va avea de unde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai la BCR

| SummertimeSadness a răspuns:

Banca carpatica

| RobertoRobby a răspuns:

Am vazut acum dar numai stiu la ce, era 1 leu pe zi dobanda... asta inseamna la luna 300 de mii. 30 de lei