| RAY a întrebat:

As vrea sa citesc povesti personale de slăbire nu de pe internet
ce dieta ați tinut? cat ati slabit in cat timp? ce anume ati mâncat in fiecare zi, un meniu as vrea sa vad

Răspuns Câştigător
| farfuriaverdex a răspuns:

In primul rand renuntati la ideea de tin dieta ca sa slabesc, daca vrei sa fiti slabi + si sa rmaneti asa tb sa intelegi ca este nevoie sa adoptati un stil alimentar sanatos pentru toata viata. Altfel veti ajunge sa va incetiniti metabolismul si in timp sa nu mai slabiti deloc indiferent de metode. Nu exista reteta minune, exista alimente care tb evitate si tinute cat mai departe sau mancate cat mai rar, apoi miscarea, sportul, activitatea. In prima faza renuntarea la alimente care nu aduc niciun beneficiu corpului nostru pare o pedeapsa, in timp devine usor sa facem alegeri sanatoase si gustoase in acelasi timp.

| RAY explică (pentru farfuriaverdex):

As vrea si exemple ce sa evit?

| farfuriaverdex a răspuns (pentru RAY):

Zaharul, fainoasele (cel putin in perioada de slabire), nu te infometa (mese mici dar dese), mancarurile gata facute din magazine (gen biscuiti, paste, pateuri, icre), tot ce este procesat are zahar adaugat. Lactatele pe care scrie ca sunt low fat, cele low fat au zahar adaugat la dublu. Adauga in schimb cat mai multe legume, fructele trebuiesc mancate in prima parte a zilei ca si gustare, nu imediat dupa masa. Alege alimentele satioase dar sanatoase. Cateva retete gasesti si la mine pe blog, daca nu esti vegan le poti adapta. Nu uita de miscare si incepe sa reduci treptat din cantitati si nu brusc, altfel organismul se invata asa si la un moment dat nu mai da rezultate si o sa tot trebuiasca sa scazi la calorii pana nu o sa mai ai de unde. https://farfuriaverde.com/

| farfuriaverdex a răspuns (pentru RAY):

Si uite si ce site folosesc eu de un an pentru exercitii fizice: https://www.fitnessblender.com/videos

79 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

La 1.70 înălțime cel mai mult am avut 88 de kilograme. Destul de mult. Nu mă mai suportam. Am renunțat pur și simplu la sucuri, chipsuri și tot felul de chestii din oraș și m-am mulțumit doar cu mâncarea de acasă. Și am reușit astfel să slăbesc până am ajuns la 65 de kilograme. Fără sport, numărat calorii sau cine știe ce programe de slăbit, mâncam orice. Deci - 23 de kg undeva în cam 1 an jumătate. Mâncat la ore fixe și fără gustări și cam asta a fost. Doar că am făcut apoi o analiză corporală și a arătat realitatea, faptul că deși slăbisem pe cântar lipsa de știință și-a spus cuvântul. Slăbisem ca număr de kilograme dar ca grăsimi eram undeva puțin peste limita normală. Pierdusem mai degrabă masa musculară. Fapt care de altfel se vedea și în starea mea generală. Eram destul de letargic și oboseam repede.
Sunt multe de spus. Nu e chiar așa de simplu, să faci totul ca la carte. Am avut în grijă mai multe persoane pe programe de slăbit și e destul de mult de muncă dacă vrei să faci o treabă așa cum trebuie. Nu are cu să îți dea nimeni un meniu personalizat fără să știe câte ceva despre tine. Atât date tehnice dar și personale. Eu chestii mediocre nu fac.

| RAY explică:

S P A M

| RAY explică:

Pls numai faceti chat realy eu chiar am vrut povesti de slabit

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Ok Ray, dar sa inceteze ochiosul ala si normal ce e el.

| Cosmin86 a răspuns:

La ce nivel de cunostinte ai tu despre nutritie si antrenament nu ar trebui sa te intereseze diete... vrei sa vezi ce fac oamenii? happy

| Drimmero a răspuns:

Eu in viata mea n-am fost gras, am fost mereu suplu, inalt si slab, asta e constructia mea, si mananc destul de mult, dar fac si sport,, alerg destul, fac efort, stiu sa ma mentin.

| Freya1 a răspuns:

Eu cand slabesc slabesc doar intr-un singur mod drastic si nesanatos.Nu mananc mai mult de o data in zi si si atunci mancare pe care nu o tare agreez sa mananc putin. Fumez in loc de a manca atunci cand simt nevoia si slabesc intr-o saptamana doua mult.Bine nu recomand si vreau sa mantionez ca nu faceam asta chiar intentionat

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Hopaaa, @RAYTM doreste sa slabeasca?
Sa te faci model happy

| RAY explică (pentru DenisaNicoletaG):

Da,sa ma placa mandrele

| CleanHeart a răspuns:

Eu am slabit 5 kg intr-o saptamana si 2 zile si acum nu mai tin dieta nu mai zic cat mananc seara si am am pus la loc doar 2 kg de 2 luni de cand am renuntat la dieta.Am mancat o data pe zi, seara nu mancam deloc si sport nu faceam doar rar.Ma ingras foarte greu acum si imi convine happy

| sweetys a răspuns:

Am lucrat o luna jumatate si am slabit 7 kg din cauza stresului si a programului.

| FoxyM a răspuns:

Nu cred că ai tu nevoie de asa ceva

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Ma mir cum n-ai continuat linia cu ''meriti a 2-a sansa''.

| FoxyM a răspuns (pentru Drimmero):

Ce,probleme? Vrei bataie? Iti dau.Meriti"a doua sansa"

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Asta e un fel de trollare moderna sau care e faza?

Oricine merita a 2-a sansa daca arata ca se poate schimba in bine.

| RAY explică (pentru Drimmero):

E o fata ok man, se refera la credinta poate, nu face ea asa ceva, chiar m-a ajutat cat a putut

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Glumesc cu ea, vreau sa vad ce imi zice mai departe.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Vrei sa o combini?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Alta treaba nu am pe acasa?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Deci mor, MOR. Asta ma intrebam si eu laughing

| FoxyM a răspuns (pentru Drimmero):

E un slogan, trateaza-l ca atare.Si vezi-ti de treaba ta

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Sper ca nu ai pus la suflet... sa-mi fie cu iertare daca te-am suparat, domn'soara!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca si tu ai zarit-o de mult. E simpatica replica

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nesimporcule. Ce ai cu saraca fata aaa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Suna a OCD. Dusa cu pluta, nu simpatica.

| FoxyM a răspuns (pentru Drimmero):

Ce sa zic nenea, ai 5 lei? vreau sa imi cumpăr jeleuri, imi dai?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ce-avem noi aici, frățioare? Mi-ai găsit cumnățică?batting eyelashes

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Daca iti iei ceva sanatos de mancat,, iti dau!

Jeleurile perturba digestia.

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Nu e de credinta Ray, ci de cum pot avea oamenii a doua sansa prin faptele lor.Si tu m-ai ajutat mult si eu am aceeasi parere despre tine

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca tu ai ceva cu ea, nu chiar nu am nimic,, mai glumesc si eu.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pai unde mai e renumele lui de 'macho' daca nu o combina? straight face

| FoxyM a răspuns (pentru Drimmero):

La ora asta da. Vreau pomelo si mango, dar fac mai mult de 5 lei

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Corect sys

| FoxyM a răspuns (pentru Drimmero):

Nu pun domnule la suflet, poate pui tu.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Da,e timida la inceput,, dar fac pariu ca e doar prima impresie)))

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum poate fi o replică dusă cu pluta? Huh?

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa fata!

| RAY explică (pentru FoxyM):

Ba da am nevoie

| FoxyM a răspuns (pentru Drimmero):

Auzi! De unde sti tu?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Hai, că poți love struck! Dar mai schimba replicile astea.

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Daca stai prea mult pe TPU

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Deja esti materialista!

Nu pun la suflet,, e cazul sa pun? Am zis ca poate o fi posibil...nu ca e si garantat.

| RAY explică (pentru FoxyM):

Nu asta ma ingrasa si caloriile

| anonim_4396 a răspuns (pentru FoxyM):

Replica nu, persoana care o foloseste da.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu am pus ochii pe ea,, sys, vad ca Broken ii da subtile, tachinari indirecte/

| anonim_4396 a răspuns (pentru FoxyM):

Trebuia sa te legi de ceva si ai ales ce iese mai in evidenta laughing. Ma intreb ce spuneai daca era celalalt avatar. Tot nebuna ramai, stai linistita.

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică tu.Practic te-ai autojignit.

| FoxyM a răspuns (pentru Drimmero):

Nu sunt

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Pai arde-le

| RAY explică (pentru FoxyM):

Ardem calorii non stop, eu vream o dieta cu alimente etc

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai seman cu tine

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Imi dau seama, iti dau eu maine ca este tarziu acum.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Nu te mai da la minoreeeeeeeeeee!

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

M-am dat vreodata?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Pai știu eu ce metode ai? :3

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Metodele mele nu le folosesc pe minore, oricare ar fi ele!

| FoxyM a răspuns:

Spuse asta omul cu un ochi dat cu rimel pe gene la profil.Serios?

| Drimmero a răspuns (pentru FoxyM):

Bwhahahaha,,buna asta!

| AndreiWeisz a răspuns:

Lasa curele man, hai la sala si bagi banda laughing

| RAY explică (pentru AndreiWeisz):

Apoi shaorma

Răspuns utilizator avertizat
| suntsuper a răspuns:

Alta intrebare spamata de amicii tai drimmero si endoryus, asa sunt toate ale tale, ray?

| RAY explică (pentru suntsuper):

Pai vorbeau de mancare nu?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru suntsuper):

Mie imi place scandalul. De-aia intru asa des pe TPU laughing)

| suntsuper a răspuns (pentru RAY):

De mancare? nu cumva de utilizatoarea a2asansa?

| RAY explică (pentru ShaOfHatred):

Dar nu e minora sau esti geloasa?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru RAY):

A,nu e? Pai atunci are cale libera.
Da, sunt extrem de geloasă de ce nu se da la mine. Eu ar trebui sa fiu centrul lui de atenție.

| RAY explică (pentru ShaOfHatred):

De cine vorbesti? numi spune te ai indragostit de drimmero?

| RAY explică (pentru suntsuper):

Nu te am inselat cu ea sa stii

| ShaOfHatred a răspuns (pentru RAY):

Iti dai seama

| RAY explică (pentru ShaOfHatred):

Toate il iubiti pe drimmero, are el ce are, poate e patron de echipa de fotbal, bogat atunci il plac si eu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cam riscanta meseria de 'patron de club', ajungi la sapa de lemn daca nu investesti cu cap, insa e placut sa fii patronul unei echipe de fotbal, sa fii si in acelasi timp fanul ei de mic copil, prea belea

| RAY explică (pentru Drimmero):

Eu ma culc, tu agata fete pe TPU poate una imi dai si mie bro

| suntsuper a răspuns (pentru RAY):

Am zis eu asa ceva?

| RAY explică (pentru suntsuper):

Nu sti de gluma, a facut spam dar ce sa fac, eu unu vream alte raspunsuri