| RAY a întrebat:

As vrea niste povesti despre persoane care au slabit?
ce dieta ati tinut? ce excercitii fizice ati facut /timpul?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nimeni nu spune ca trebuie sa alergi sau sa mergi alert. O ora de mers normal pe zi te ajuta sa scazi in greutate, proportional cu sacrificiile depuse. 30 de minute dimineata si 30 de minute seara ar fi recomandat. Daca nu poti face concesii/sacrificii legate de alimentatie, efortul fizic depus trebuie sa fie compensat. Daca nu scazi in greutate, inseamna ca ceva nu functioneaza bine sau nu faci cum trebuie. Fara sacrificiu nu obtii rezultate, dar ele se vad in timp, nu de la o ora la alta. Eu, de exemplu, slabesc 500 g pe saptamana. E mult sau putin, nu stiu. Dar suport acest regim si in 2-4 luni deja se vad rezultatele cu ochiul liber. Iti trebuie VOINTA!

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Secretul e sa renunti la paine, dulciuri si sa faci efort. Nu neaparat sport, ci miscare sustinuta, pentru a arde calorii. Eu am slabit 10 kg in 3 luni urmand pasii de mai sus si reducand portia de mancare. Tu poate slabesti mai mult, intr-un interval mai scurt. Nu te infometa si renunta treptat la alimentele care te predispun la ingrasare sau la mentinerea aceleiasi greutati. Cand vei da jos din kilograme, se va vedea. Te asigur de asta! Trebuie doar sa ai vointa si rabdare. Multa rabdare!

| RAY explică (pentru dannyel86):

Am mereu o stare de foamete, e adevarat trebuie sa fac sport, de luna voi merge 15 km pe zi zilnic plus o ora de culturism

| dannyel86 a răspuns (pentru RAY):

Poftele sunt inerente si imprevizibile, dar, daca stii sa le tii sub control, nu ai cum sa nu ajungi la rezultatele dorite. Ispite exista la orice pas, dar, daca stii sa le gestionezi, kilogramele vor disparea fara probleme. Nimeni nu spune ca e usor, dar, daca iti propui, sigur vei reusi. happy

| RAY explică (pentru dannyel86):

Uite eu nu pot asta e aiurea, ce spui daca merg pe jos 3 ore va vi ok? in mers alert?

| dannyel86 a răspuns (pentru RAY):

Nimeni nu spune ca trebuie sa alergi sau sa mergi alert. O ora de mers normal pe zi te ajuta sa scazi in greutate, proportional cu sacrificiile depuse. 30 de minute dimineata si 30 de minute seara ar fi recomandat. Daca nu poti face concesii/sacrificii legate de alimentatie, efortul fizic depus trebuie sa fie compensat. Daca nu scazi in greutate, inseamna ca ceva nu functioneaza bine sau nu faci cum trebuie. Fara sacrificiu nu obtii rezultate, dar ele se vad in timp, nu de la o ora la alta. Eu, de exemplu, slabesc 500 g pe saptamana. E mult sau putin, nu stiu. Dar suport acest regim si in 2-4 luni deja se vad rezultatele cu ochiul liber. Iti trebuie VOINTA!

| Streetwork a răspuns:

Nu e vorba de diete aici. Oricât ai slabi, nu poți tine dieta la nesfârșit. E vorba de un program al meselor bine pus la punct și de mișcare. Mergi la un nutriționist care te va îndruma