| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi raspunda doar persoanele misogine, misandre.

De ce sunteti misogini, misandri? Care este motivul, cauza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine sa fie misogin?
In general sunt misogin cu cine trebuie, in general tiparele alea de femei care cred ca am fost ranit in vreun fel si ma numesc misogin pentru ca am fost respins de sexul opus. Ha ha ha

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine argumentat, dar ura simti?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Chiar deloc nu am de ce sa simt ura pentru vreuna daca nu e capabila sa gandeasca rational in afara de micul ei univers

29 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iti raspund aici pentru ca mi-e lene sa dau acolo raspunsul, sa nu fac spamm.
In alta ordine de idei, barbatul are in natura misoginismul dar difere de intensitatea lui, ca nu vor altii sa recunoasca e partea a 2-a.
Rasismul poate nu e prea mult infiripat dar xenofobia da, respingi din prima orice e strain,, pana si corpul are reactii xenofobe, respinge orice lucru strain, e ceva natural.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Care este granita intre normal vs nu e normal?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Normal e atunci cand tii in tine si accepti si persoana de langa tine, iar anormal e atunci cand exteriorizezi acumuland frustrari, cand generalizezi, cand urasti din ficati. Ura poate fi controlata rational,, daca nu reusesti asta inseamna ca ai probleme indiferent ca vorbim de misoginisme, rasism si alte d-astea.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar cum sa ai o relatie cand tu simti ura fata de femeie?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Misoginismul e mai degraba o superioritate masculina pe care o ai in tine atunci cand vine vorba de femei, misoginii nu urasc femeile, aia e o prostie de adormit plozii.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar eu nu ma consider superior fata de alti oameni indiferent de sex si egal cu ei, eu ce sunt?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu esti o fire ciudata, te sucesti mult in propriile tale idei, nici eu nu stiu ce esti tu, uneori vrei sa trollezi, alteori vrei sa te afirmi cumva, alteori ai boala pe tot ce misca pe aici, asta o zic prieteneste si deloc cu rautate, e doar parerea mea/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca sunt ca Dr House, mizantrop dar si social

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ma supar nu am de ce, eu mereu apreciez oameni sinceri, cum dumnezeu sa vrem sinceritate daca fugim de ea, eu fiind respins de sexul opus plus ce am patit cu relatile mele, de madalina ti-am povestit?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Si mie imi plac oamenii sinceri si directi, sa mi-o zica in fata,, nu sa zambeasca fals si pervers, nici eu nu prefer subtilitatile.

Parca mi-ai zis candva, nu ai de ce sa fii dezamagit de femei, balta are peste, trebuie sa stii unde sa arunci lanseta ca sa iei ceva bun!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dupa ce slabesc man, sper inainte ca arsenal sa castige liga campionilor

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

De ce vrei sa pui sare pe rana cu Arsenal? Stiu si eu ca echipa nu are fata sa joace in competitia aia dar s-o mai si castige...s-a dus la vale.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

" Eu ce sunt?"

Doar un tip care si-a luat-o in freza ( de la o femeie) atat de tare incat sa ii afecteze profund viata.
Si da, ti-am citit si celalalt topic.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer nici nu am habar de rezultatele echipei, dar e clar ca anul asta numai poate sa castige

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce naiba e asta International Champions Cup https://www.google.com/......ps?/search 2;/m/0_s0sq4; dt; fp; 1;;

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Pe viitor numai voi glumi cu Arsenal ok

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Omule,,Arsenal n-a mai jucat de 2 ani in UCL, e posibil ca nici la anul sa joace pentru ca asta ii e valoarea fie ca imi place sau nu sa o recunosc

International champions cup e o competitie unde se disputa meciuri amicale pe timpul verii, e menita sa antreneze echipele importante inainte noului sezon fotbalistic, e pe baza de invitatii.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Faza e ca fotbalul a devenit prea materalist, fotbalisti care pun accent doar pe banii, nu joaca fotbal
din pasiune, nu vezi jucatori care plang dupa o infrangere, nu le pasa

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Fotbalul a suferit multe modificari, piata a fost modificata, se arunca sute de milioane pe fotbalisti cel putin mediocri, sunt echipe cu bugete nelimitate finantate de arabi, chinezi, americani.
Inainte era mult mai frumos, acum vreo 10-15-20 de ani,, se juca din pasiune, banii erau pe locul 2.
Asta nu e nimic, sa vezi ce mizerie o sa ajunga fotbalul, nu o sa-l mai urmaresc daca se transforma si mai mult in mizerie, e prea mult controlat de mafie, singurii care sufera si au de suferit suntem noi, suporterii/fanii tuturor echipelor care platim bani grei, daca n-am exista noi, fotbalul s-ar desfiinta, dar nu imediat ci in timp. Repercusiunile sunt mari de tot, dar banul face legea!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cand banii vor fura sufletul oamenilor omul va uita de orice urma de umanitate si se va stinge ca o lumanarea in indiferenta, nepasare https://www.youtube.com/watch?v=qYNH1baA_7k

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Am uitat sa zic ce era mai important, un suporter adevarat nu-si paraseste niciodata echipa, o va iubi indiferent de situatie, va sta alaturi de ea, neconditionat

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man iubeste fotalul nu o anumita echipa, eu niciodata nu tin cu o echipa, sa castige cine e mai bun, in ziua cand pitici au batut Germania mi-a venit sa plang dar asta e fotbalul

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E trist sa te uiti la fotbal daca nu tii cu vreo echipa, nu ai acea legatura, atunci cand iubesti o echipa are fotbalul o alta culoare.

Nu as putea sa scot din suflet Arsenal, am copilarit cu dragostea pentru ea,, merg inainte si la bine si la rau!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Imi placea barcelona in ERA cand folosea tactici de a poseda echipa adversa mintal

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Barca niciodata nu a fost vreo mare echipa, dar niciodata! Pana in 2006 era o echipa mediocra,, apogeul l-a avut in perioada 2009-2012 cand fura pe fata, cea mai mare hoata din fotbal, in prezent e la fel de hoata doar ca fotbalul ii da cu terenul in cap.

| OrdanKarris a răspuns:

Daca am standarde si imi permit sa selectez femeile cu care imi voi pierde timpul si alte resurse, si sa pretind echitabilitate in relatie, sa primesc pentru ce ofer respectiv sa NU astept sa mi se ofere dar in schimb eu sa ofer fara asteptari, daca asta ma face misogin, atunci sunt misogin.

Daca misogin a ajuns sa insemne ca nu ma conformez imperativei feminine, atunci aia sunt si aia voi fi in continuare fara rezerve.

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Dar ce anume a cauzat misogismul?