| BEbeZuzZY a întrebat:

As vrea sa ma fac chirurg cardiolog. As aprecia daca mi-ati putea spune parerile voastre despre aceasta meserie, mai ales daca lucrati in domeniu. Ma puteti ajuta, va rog?

Răspuns Câştigător
| aly1alyca a răspuns:

Pai are mult timp pentru familie. Face excursi saptamanale in wekend la casa natala. Da, medici cardiologi sunt foarte cautati in Romania. Eu te sustin bafta!

2 răspunsuri:
| aly1alyca a răspuns:

E o meserie foarte buna.Cunosc pe cineva care are aceiasi meserie.E un om credincios bun destept si bogat. Duce o viata frumoasa. Mult succes sa devii si tu ca el!

| BEbeZuzZY explică (pentru aly1alyca):

Stiu ca venitul material este unul bun dar mai stiu ca este si o munca grea si nu ma feresc de ea, dar oare mai ai timp si pentru alte lucruri cum ar fi familia?; de asemenea este Romania un loc bun pentru a practica si invata meseria asta? Mi-ar placea sa am colegi care sa se intereseaza cu adevarat de ceea ce fac? Oare in afara doctorii sunt la fel de pasionati cum arata si in filme? Oare in ce tara specializarea in medicina dureaza cel mai mult?