| rWamo a întrebat:

Astăzi mestecam o guma, am făcut un balon, l am spart și mi s-a lipit parul de guma.Am luat unghiera și am taiat șuvițele care au fost supuse acțiunii lipirii de guma.As fi luat o foarfeca dar nu are. Surprinzător am reușit să le tai cu unghiera chiar daca am stat 2 ore pentru mai puțin de 10 degete de par.Voi ce ați fi făcut în locul meu? Și întrebarea finala: Daca guma era turbo și era ieftina sunt șanse să fi sărit pe mine când s-a spart balonul? Nici nu vreau să mă gândesc la repercusiuni...

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Luam o pungă de gheață si puneam peste guma sau daca nu luam acetona si incercam sa frec pana se ducea

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Eu aș fi căutat altă metodă de a dezlipi guma.