| lifeistough a întrebat:

Ateii isi boteaza copiii?

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În general da, pentru că aşa e obiceiul. Şi nu pot să-i refuze dreptul la credinţa copilului. Educaţia asta trebuie oferită chiar dacă părinţi nu cred în ea.

| CARMENCITA a răspuns:

Din cate stiu eu nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-i boteaza si am tot respectul pentru ei pentru ca respecta libertatea omului indiferent de gradele de rudenie. Daca un copil e destul de mic sa nu-si dea seama acum pentru ce l-as lasa eu fara nici o apartenenta a unei "societati"la urma urmei? Cind o sa creasca n-are decit sa aleaga ce vrea el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt atei, inseamna ca nu cred nici un Dumnezeu, nici in altceva. Deci de ce i-ar boteza?