| juliettedub a întrebat:

ati avut vreodata impresia/presimtirea ca o sa vi se intample ceva rau, ca o sa muriti si oricat ati incerca sa va ganditi la altceva,nu puteti? eu am aceasta senzatie azi. noaptea trecuta am avut un vis ca si cum ma inaltam spre cer si m-am trezit cu impresia asta. ma gandesc ca e un atac de panica, dar ma simt groaznic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Dap, de obicei cand am deja-vu-uri si reusesc sa imi "amintesc" ce urmeaza, dar nici o "amintire" nu s-a adeverit inca, ciudata treaba.
Visele vin din subconstient, nu prevestesc nimic si nu inteleg de ce se teme lumea de moarte. Mai devreme sau mai tarziu tot acolo ajungi.

"Moartea-i doar un drum pe care toti pasesc.
Tragi, lupti, te zbati, faci sacrificii,
Nu e totul decat doar un simplu foc de artificii" \dancing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, citeam si eu recent despre faptul ca oamenii pot mirosi la propriu pericolul. Adica e ceva in instinctele noastre de supravietuire care ne ajuta sa ne dam seama, cu cateva momente inainte - ca urmeaza sa se intample ceva rau, ceva care sa ne afecteze.
De obicei nu prea am presimtiri din astea, numai din acelea legate de bani (cand te mananca palma) sau legat de subiectele de la examene, la facultate. happy

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Stai linistita. Nu poti sa mori, doar ca ai tu presimtirea asta. Daca visezi ceva, asta nu inseamna ca trebuie sa se adevereasca, sau sa aiba consecinte in viata reala. Uita de visul ala si fa ceva care sa iti ocupe timpul si sa nu te mai gandesti la asta.

Eventual, discuta cu mama ta si spune-i ce simti si ea te va ajuta.

Sau, cel mai bine, du-te la un psiholog si el te va ajuta 100% sa treci peste acest moment.

Succes!