| Betina_7857 a întrebat:

Ati citit "Ciresarii"? Care e volumul vostru preferat? Dar ciresarul?
Ma intereseaza mai ales pentru ca mie imi place primul volum, iar dintre ciresari de Maria dar am observat ca sunt singura.Multora le place volumul 2 si de Dan, Tic, Ursu(in general)...as dori si argumente.

fundita, of course!

5 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Mie imi place Castelul Fetei in Alb si imi place cel mai mult de Ticwinking

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Buna! Mie imi place volumul I,,Cavalerii florii de cires" pentru ca este un volum interesant(nu ca celelalte nu ar fi) si plina de suspans. Crede-ma ca am stat cu sufletul la gura intrebandu-ma 'ce se va intampla?'. Aventura lor in acea pestera misterioasa era atat de interesanta incat nu puteam lasa cartea din mana. Pur si simplu m-am indragostit de aventura lor.
Nu esti singura,si mie imi place de Maria. Imi place pentru ca are idei istete, indraznete, 'pe masura puterii ciresarilor', e 'cu picioarele bine infipte in pamant'. Fiind sora unui personaj atat de amuzant (Tic) a mostenit si ea acest dar. O ador. :X

As reciti toate volumele cu mare placere.
Pa!

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Mie imi place Roata norocului, iar preferatul meu este Tic.Imi plac ideile lui traznite si ingenioase pot spune, indrazneala, felul cum stie sa tina piept anumitor situatii.happy

| Onutzyk a răspuns:

Heeeeey!
M`ai ghicit!
Si mie imi plc de Maria si vol I
M-a indragostit de aventura lor in pestera.winking

funditaaa?

| SorynaSweet a răspuns:

Ma scuzi ca raspund cu atata intarziere la intrebarea ta, dar e bine oricum.
Eu pot sa recunosc cu vehementa ca m-am indragostit, efectiv de Victor love struck:Xlove struck pentru inteligenta lui, pentru logica lui, pentru tot! Este un baiat exceptional, aproape perfect, ma impresioneaza mereu prin hotararile pe care le ia cu atata autoritate, dar si cu dragoste fata de ceilalti Ciresari... Cat despre volume, nu stiu in care m-as putea incadra dar nu mi-as dori cu siguranta sa fiu in "Aripi de zapada". Ma sperie mult lupii... big grin