| SupMates a întrebat:

Ați evitat vreodata pe cineva cu intenție?
Cum si de ce ați facut-o?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu evit aproape pe toata lumea.
Ultima oara am evitat-o pe vecina.Am o vecina foarte bagareata ce ma intreaba continu "unde mergi, unde ai fost, muncesti, unde muncesti, ce ti-ai cumparat" si ma terorizeaza pentru ca pe langa ca face asta de fata cu tot cartierul si stiu toti de unde vin si unde merg nu amam cum nici sa nu ii raspund ca zice ca sunt nepoliticoasa sau se tine dupa mine cateva zile sa ma intrebe daca m-am suparat...

| SilentRain a răspuns:

Da
Imi pun castile in urechi si dau volumul la maxim, sau il/ o ignor total de parca ar fi invizibil/a
Prezenta acelei persoana imi creaza disconfort

| Hammurabi a răspuns:

Da, evit în mod constant să am vreun contact cu persoanele care îmi displac. Mă port civilizat, salut, dar cam atât.
Nu suport oamenii băgăcioși și persuasivi așa că nu le dau nici o ocazie să se desfășoare.

| Justme1997 a răspuns:

Îmi evit toți foștii colegi din generală și pe unii din liceu. Amintiri urâte și sigur nici ei nu vor neapărat să mă vadă

| FruttiFresh300 a răspuns:

Fac asta foarte des laughing începând cu rude, vecini până la foști colegi și o fac clasic ca toată lumea: îmi fac de lucru cu telefonul sau caut ceva în geantă sau ma uit în direcția opusă asta după ce mă asigur că persoana respectivă nu m-a observat deja. O fac pentru că nu am chef să vorbesc cu ei și nici măcar sa-i salut.