| Justmeandmysmile a întrebat:

Ati fost vreodata dezamagiti de cea mai buna prietena/cel mai bun prieten. V-ati dat seama ca e falsa, ca va mintea si alte chestii asemanatoare? Mai sunteti prieteni/prietene? Care e povestea voastra?

Răspuns Câştigător
| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

Dap, sincer de mai multe ori: odata mi s-a intamplat cu cea mai bune prietena a mea: Eram la internat si eram in camera singura, desenam parca si dintr-o data imi suna telu.Ma suna prietenul meu ca cica daca iesim la un suc,Eu bine mersi,m-am imbracat m-am pornit si cand ies ma intalnesc cu prietena mea,Simona,.Ma intreaba unde ma duc, eu ii spun ca ma duc la suc cu prietenul meu si nu imi spune nimic si pleaca,.Era foarte ciudat fiindca nu mi-am dat seama dc nu mi-a spus macar pa sau okey ne mai vedem. Deci iesisem afara si in centru il vad pe prietenul meu.Ma duc langa el,il salut,il sarut si incepem sa ne plimbam,sa vorbim,si din astea... Dimineata urmatoare,ca de obicei,ma duceam prima data la ea,insa ea nu mai fusese in camera, iar sora ei imi spuse doar atat: A pleca deja.Ma simteam foarte nasol deoarece inainte mereu ne duceam impreuna la scoala. Deci ma pornisem singura la scoala,iar cand am ajuns la etajul doi,m-am dus pana la baie,iar dupa aia in sala de sport(fiindca am avut prima ora sport)
Nici acum nu imi vine sa cred ce am vazut atunci, in vestiar prietenul meu se saruta cu Simonastraight face Mi-am dat seama ca el ma insela pe mine cu ea, iar ea stia acest lucru.Eu am fugit de acolo, iar ei m-au vazut si au fugit dupa mine.Prietena mea degeaba incerca sa imi explice ca il iubeste si tot, nu am putut-o ierta. At mi-am dat seama ca prietenie adev nu EXISTA. Avem momente proaste si momente bune, insa crede-ma nu exista niciunde un prieten care sa nu te dezamageasca macar odata. Din acea zi nu mai vorbesc deloc cu ea si nici cu el.Ampresia s-au despartit nu mai stiu,... Poate pare putin incredibil, si e ca in telenovelelaughinginsa s-a intamplat si numai eu stiu ce am simtit atunci si crede-ma nu vreau sa mai am parte de acest sentiment

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Bine inteles ca am fost, si probabil voi mai fi pe viitor(ca ori ce om)Trebuie sa stii sa-ti alegi prieteni daca vrei sa nu fi dezamagit/dezamagita! Povestea? N-am chef acum, nici nu mi-am baut cafeauahee hee

| Sangerosul a răspuns:

Eu da am fost dezamagit odata.
Iubita mea miera iubita de 2 ani! Intro seara cand ma duceam acasa de la informatica am vazut-o plimbanduse cu un timp.Nu i-am dat importanta si am mers acasa.In alta seara, o luna mai tarziu, am vazut-o tot cu acelasi timp sarutanduse.Asta a fost un cutit infipt in inima.Na mai putu continua.Am fost distrus!

| laurica11 a răspuns:

Da.da mai suntem prietene dar nu asa de apropiate ca inainte.ea ma barfea mereu cu colegii sau colegele chiar de fata cu mine.ea si'a cerut scuze dar eu nu am mai vrut sa risc pentru ca stiam ca o sa se intample la fel, comunicam si acum dar foarte putin