| Eroare404 a întrebat:

Ati fost vreodata victima vreunui abuz verbal?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ohooo...De cate ori!
Din pacate am fost abuzata si fizic de doua ori in viata mea. O data de catre tatal meu, aveam 6 ani si facusem un foc din ziare in mijlocul casei pe jos (a fost prima si ultima bataie pe care am primit-o de la tatal meu, odihneasca-se in pace) dar pe care n-o s-o uit niciodata.
Si o data am fosta batuta de 3 betivi pe strada, adulta fiind, printre lume. Voiau sa-mi ia geanta si eu m-am aparat dandu-i un sut unuia din ei. Urmarea...a fost catastrofala. Nimeni nu s-a bagat sa ma apere cand cineva din martori a zis:"are cutit" si "tipa e cu ei"! M-au lovit si au fugit in 3 directii ca sa nu-i poti urmari. Mi-s-au spart ochelarii si capul.Nici asta n-o sa uit in veci.A venit politia dar...prinde orbul, scoate-i ochii!
Abuzuri verbale...nu-s cine stie ce, daca nu sunt agresive, umilitoare.Acolo mai ai posibilitatea sa ripostezi.

| darrio2007 a răspuns:

Cine oare nu a trecut prin asta!

| Kaℓi a răspuns:

Da, am o prietena care vorbeste extraordinar de mult sad

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adica injuraturi? Mda...

| Doub a răspuns:

Da.
Dar din cauza încăpăţânării mele şi a mândriei, de cele mai multe ori, mă enervez la maxim şi buuuufff, explozie nucleară.

| gemeni6226 a răspuns:

Da dar din fericire doar de vreo doua ori in toata viata.

| Staind a răspuns:

Cine n-a fost?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general nu bag in seama persoanele de genul...dar daca se intampla, am invatat sa trec peste happy stiu ca de fapt se jigneste pe el.