| Jay1 a întrebat:

Aţi furat ceva vreodată?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

La mine a fost un pic mai ciudat.Eram la tara cu un buget limitat trimis de parintii (si mie si verisorilor mei) iar beata bunica mereu cand avem nevoie de ceva lua din pensia ei ca sa ne ramana noua bani de la parinti si sa ne intoarcem cu ei acasa ca ai nostri aveau mai multa nevoie, asa zicea ea.
Merge la magazine (erau doua in vecini) si cumpara pe datorie pana la pensie iar cele de la magazin mereu ii scriam mai mult decat avea ea de fapt ca stia ca e batrana si nu tine minte si o fraiereau si am observat pentru ca noi stiam ce a luat si cat costa.Atunci ca sa nu mai cheltuie bunica pensia recunosc spre rusinea noastra am furat din magazin bani si alimente, era o intreaga conspiratie.Asta se intampla acum vreo 11 ani oricum.

| Jay1 explică (pentru Freya1):

Bine deci a fost mai mult din nevoie, şi eu aş fi făcut la fel recunosc, aşa e omul la nevoie se descurcă cum poate.

| Freya1 a răspuns (pentru Jay1):

Da,a fost de nevoie pentru ca era deranjant sa fraieresti o bunica ce ingrija de 6, 7 nepoti.

| Jay1 explică (pentru Freya1):

Da oricum meritau așa ceva, nu-i frumos să fraiereşti o bunică.
E o lecţie de viaţă.

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da

| Jay1 explică (pentru Freya1):

De nevoie sau de plăcere_?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Prin clasa a doua am furat creionul preferat al colegului de banca, fiindca mi-l rupsese intentionat (din cate imi amintesc) pe al meu.

| Jay1 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ai făcut bine, merita.

| CleanHeart a răspuns:

Da, o inima.

| Nevroza a răspuns:

Inima unei fete

| andreeam1mm1m1mm1 a răspuns:

Inimi doarlaughing

| Jay1 explică (pentru andreeam1mm1m1mm1):

Bine e ceva, ce merită riscul.