| GabbyGabriella64 a întrebat:

Ati observat ca foarte multe persoane au obiceiul sa te intrerupa atunci cand vorbesti si sa vorbeasca ei peste tine? Mai ales cei peste 40 de ani si in special daca tu esti mult mai tanar. Voua va fac altii asa? Nu va enervati? Le atrageti atentia? Cum reactioneaza daca le spuneti?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa intrerupi uneori altfel ramai data la o parte

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi ce needucați vom deveni (unii) după 40 de ani? ))
Sunt mulți, care și sub 40 de ani, fac dintr-astea.

Așa e, in codul bunelor maniere e specificat:
"Nu întrerupe niciodată interlocutorul, în cadrul unei discuții".
Doar că unii nu țin cont, așa cum nu țin cont, nici de a "nu vorbi cu gura plină!

Cred că in secolul ăsta, fiecare face cam tot ce-i trece prin cap. Vorbim mult (și prost, uneori).

| Mosotti a răspuns:

Eu am 44 ani si nu intrerup pe nimeni, orice varsta are. Las omu sa termine si apoi comentez, el asteapta la fel, asa se face.
Mie nu mi s-a intamplat asta pana acum cu cineva sa ma intrerupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt unii, prosti din prima zi. Mie imi vine sa ii bat cateodata dar ma abtin indiferent ca e femeie sau barbat, dar de fiecare data ma controlez. Specimene dezaxate mental sunt peste tot, apar tot mai multi/multe caciupercile dupa ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le atrag atenția, zicându-le "Acum vorbesc eu!".

| Together a răspuns:

Unii fac asa, nu ma enervez dar daca nu au ceva interesant de zis nici n-o sa continuu mult discutia. Nu cred ca spunandu-le as rezolva ceva, probabil m-ar intrerupe happy

| alexandradlr a răspuns:

Este posibil sa fie asa, nu am fost atenta în mod special, dar acum ca ai zis poate în anumite cazuri se intampla. Cred ca cel mai probabil când ești intr-un dezacord, ei considera ca suntem prea tineri pentru a știi ce sa spunem și vor sa se afirme deoarece au certitudinea ca ce spun ei e corect. Uneori poate fi bine, alteori nu. Stai liniștită ca mereu vor exista chestiile astea intre generații.