| anonim_4396 a întrebat:

Ati pățit vreodată ca un taximetrist sa nu va ducă exact la locația dorita? Deja e a treia oara când dau peste retardați de ăștia care nu ma duce exact unde ii spun, i-am zis sa ma lase nr 34 și idiotul ma lasă la 24 ma întreabă pe mine unde e. Pai ce naibii sa îl ia s-a mai băgat pe taxi dacă nu știe unde e sau nu are GPS? Trebuie sa ii spun eu unde e? Oameni ca ăștia ar trebui sa dea cu matura nu sa lucreze pe taxi, adică pe bune dai în rahat de gunoaie. Voi ce ați face dacă un prost de asta nu ar ști unde e locația exacta v-ar lasa la alt număr ca nu știe numărul respectiv? Pai sa nu ii rupi cabina? Cineva mi-o zis sa le dau mai putini bani dacă nu ma duce la locația respectiva și asa o sa fac, ca le spuneam neamurilor ca pe următorul o sa îl iau la bătaie toti handicapații pe taxi sa nu știe unde sa ma lase. Deci voi cum ati proceda? Sau ati pățit asa? De ce nu au GPS? Taximetriști ar trebui sa știe orașul ca în palma nu sa ma întrebe pe mine unde e ca nu eu lucrez pe taxi.

36 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Nu mai era textul atat de lung daca nu-i jigneai atat.
Daca nu eram departe de locatia dorita, i-as fi zis ca este bine si as fi luat-o pe jos. Daca eram cu bagaje l-as fi rugat frumos sa ma duca unde trebuie si in functie de cum decurg lucrurile ar fi fost invatatura de minte. Mai mult n-am de unde sa stiu ca nu m-am lovit de astia, plus ca mai ai nevoie de ei.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Ce se întâmplă dacă ii rup nasul la unul? Fac închisoare sau am șansă să scap cu dosar penal?

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am idee. Cred ca mai degraba o sa cheme un coleg.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Pai îl bat si pe ala rolling on the floor nu e stres

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca te rostogolesti peste ei, nu ii bati laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Mai am un pic și întru în Guinness book laughing ba sa stii ca în ciuda kilogramelor în plus sunt rapid când vine vorba de scandal, da, dacă continui asa cu mâncarea ma duc la mal rău de tot laughing

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandeam ca am terminat-o cu tine dupa faza aia, mai ales ca nu ai raspuns la fel de repede happy.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Daca o sa bat rău pe cineva și ajung la mititica sunt șanse sa ma îmbolnăvesc de cele menționatelaughing tu ce ai face dacă nu te ar lasă la adresa respectiva ca nu știe? Chiar sa nu știe? Sau o face intenționat ca nu știe? Intenționat dim greșeală o sa ii rup și eu dantura, oricum romanii și țiganii am vazut eu sunt tari doar în grupuri ca one to one putini sunt zmei. Nu știu ce sa fac sa ma calmez și acum sunt nervos

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti ungur, eu nu mai vorbesc cu tine laughing. N-am idee, poate a incercat sa te faca sa platesti mai mult. Daca s-a intamplat de 2 ori cu taximetristi diferiti, atunci asta poate fi o posibilitate.

| Apokales a răspuns:

Soferii in varsta au ura pe cei ce folosesc GPS-ul. Am vazut asta la tiristi. Au replica asta: "Pe vremea mea nu aveam GPS-uri, ne foloseam de harti, intrebam pe unul pe altul pana sa ajung la destinatie.". Pare a fi un conflict intre generatii.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Pe ăștia bătrâni eu ii respect nu am treaba cu ei, chestia e ca unii nici cu GPS nu se descurca. Sau poate ma enervez eu degeaba și taximetristul ala nu o auzit bine ca am văzut ca avea probleme purta aparat la o ureche o fi auzit 24 în loc de 34 deși eu am menționat de cel puțin 2 ori nr 34 laughing da, generația Pampers vs old school generația old... ambele generații sunt de jale, rar mai vezi un om deștept în ziua de azi, toți se dau zei, Smardoi da le chioraie matele, au cod portocaliu în burta.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da...bine. Deci nu esti ungur, nu?

| Apokales a răspuns:

In primul rand, romanii se spala mai des pe maini cand merg la toaleta decat olandezii, asta a aratat un studiu. Asta ca sa nu ne batem joc in halul asta.
In al doilea rand, barfitul creeaza conexiuni interumane ce duc la o mai buna cooperare intre oameni, afli cine ce a facut si ce fel de persoana este. Desigur, depinde si in ce mod iti este transmisa informatia. Barfa nu inseamna ca este doar o minciuna.
Intreb ca sa stiu daca mai vorbesc cu tine laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Degeaba dacă se pisa pe unde apuca, nație primitiva. Nu compara tu olandezii cu romanii nu ai fost sa vezi cum sunt ei fata de noi de civilizați, aia nu comit incest în familie nu sunt renumiți ca hoți și cam toți muncesc și sunt cinstiți. La noi e plin de violatori și pedofili și incesturi despre ce vorbim? Aia nu se caca în drum ca Romanul scuza mi expresia. Asta e adevărul.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Este statistica, nu am facut-o eu. Poate ca n-am fost in Olanda, dar tu ai participat la vreun incest sau doar te-ai uitat toata ziulica pe la TV? Cam asta imi spui tu, nu ai fost in Olanda ca sa vezi. Nici tu nu ai participat la vreun incest ca sa stii, cam asa merge pe logica ta.
Comparam doua natiuni diferite. Daca Olandezii ar avea salariile noastre, crezi ca nu ar creste si la ei rata criminalitatii, a furturilor marunte?

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Cred ca ai probleme serioase dacă nu ști ce se Petrece pe la VS pe acolo, sunt ogramada de cazuri de incest reale date la emisiuni, dezbătute, nu mai tine morțiș ca romanii sunt oameni civilizați, ți am zis ca acolo sau în alta parte nu vezi de ăștia care sa se pisa pe unde apuca sau poate și tu faci parte din categoria asta, prin zona aia se întâmplă frecvent incesturi nu ma lua tu pe mine cu știri, emisiunile și știrile oficiale nu mint asta e adevărul, si aici pe TPU am văzut ogramada de întrebări legate de asa ceva, pai tocmai ca am fost în multe tari tinere și nu am văzut ce vad în România sa își facă nevoile pe unde apuca, în tarile civilizate nu o sa vezi asa ceva, perfecți nu sunt nici ei da ca noi oameni mai needucați nu am văzut. Tu probabil fiind de la sat nu ai fost pe dincolo sa vezi cum e, nu ai ieșit din bula ta.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Barum de Românce e plin pe dincolo, iar o chestie de care nu o ști, am văzut cum sta treaba, suntem campioni la românce duse la" treaba ".

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cumva acolo este si cea mai mare saracie? Sau nu ai citit ce ti-am scris? Ai trecut pe langa.
"Comparam doua natiuni diferite. Daca Olandezii ar avea salariile noastre, crezi ca nu ar creste si la ei rata criminalitatii, a furturilor marunte?"

Deci crezi ca aia n-ar da in cap pentru o paine daca ar trebui, nu? Este civilizatie bazata pe principii solide sau doar bunastare?

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Nu ai înțeles nimic din ce ți am explicat ești puțin greu de cap, nu e asa mare sărăcie la noi încât fiecare sa se ducă la toaleta sa își facă nevoile pe unde apuca, se întâmplă în orașe mari de la noi nu vreau sa ma gândesc ce o fi în alta parte, și incesturile ce legătură are cu sărăcia? Gata dacă suntem săraci trebuie sa omoram în stânga și în dreapta și sa violeze copii, fete, crime de sperie Europa? Asta e o justificare penibila pe bune. Acolo nu vezi taximetriști handicapați ca la noi sa nu știe unde te lasă. Romanii și țiganii sunt cele mai infecte nații, punct. Hai sa încheiem discuția ca nu am chef sa vb de niște nații primitive toată ziua.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, n-are rost sa-ti explic.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Explicația ta ar fi fost rațională dacă ar fi fost vorba de furt, jafuri nu de incesturi și de nevoi fiziologice făcute în public și crime în Europa de o speriat lumea asa e iraționala. O zi buna!

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Este vorba de faptul ca nivelul de trai reflecta nivelul de eductie. Olandezii nu-s cu nimic superiori ca rasa/natie fata de romani. Doar au mai multi bani datorita unui context istoric, datorita pozitiei geografice. Studiul de care-ti vorbeam, cu spalatul pe maini, arata ca romanii s-ar spala pe maini, ar avea grija de una si de alta, dar pune la dispozitie facilitati. Vezi ca ai trecut pe langa intrebarile mele, nu-ti fie frica sa le abordezi.
Concluzia, nu esti rasist, dar romanii... sa nu-i vad. Patetic.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Un studiu eronat atâta timp cât își fac nevoile pe unde apuca. Sunt oameni săraci da educați care nu își fac nevoile pe unde apuca, nu comit incesturi, nu omoară, nu toți care sunt săraci sunt needucați, ce educație în *** îți trebuie ca să nu faci nevoia in public ca om matur? Ți am zis ieși din bula ta ca se vede ca nu ai fost în viata ta pe dincolo ca dacă mergeai știai cum sta treaba, la olandezi e plin de românce la prostituție ce nu puteau sa meargă sa lucreze le dureau mana? Sunt mult peste noi stai liniștit habar nu ai tu, și alte tari sunt sărace și nu fac ce facem noi asta e o explicație irelevanta, credeam ca poți mai mult dar atâta poți, nu e vina ta ca nu ai trecut granița și nu ști cum sunt oamenii pe dincolo.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nici nu aveam pretentii de la tine laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Eu nici atât! Fa ți nevoile pe la sat ala în continuu ca nu te va certa mami.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Din fericire nu am pățit. Cu toate că uneori am avut impresia că la 2km și 1 metru îți cere bani de 3 km.

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Dacă îl rup în bătaie pe unul ce pot păți? Sau dacă ii dau o bucata? Ca, cam asta merita pisatii pe bune man e a doua, a treia oara când pățesc nu e prima data.

| UnDiavol a răspuns:

Sincer nu am pățit vreodată așa ceva dar și de ar fi nu m-ar deranja a-și merge pe jos puțină mișcare face Bine

| anonim_4396 explică (pentru UnDiavol):

Pai poate e ceva urgent și nu știu exact unde e acel număr cu scara cu tot ce faci nu ii ie i morții în poola? M am saturat de nația asta infecta nu știu da cred ca o sa fac ceva urat, toți boschetarii sau băgat pe taxi

| UnDiavol a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a-și face mai rău situația de ce sa stau sama cert cu el când pot sa cobor liniștit sa merg până unde aveam de mers și Aia e nu stau să-mi bat capul cu prosti îi las in soarta lor Eu nu înjur greu rău de tot ma poți aduce in starea Aia ca sa pot înjură pe cineva eu când ma enervez merg și ma plimb cu orele pana seară târziu nu scot scandal nici certă îmi văd de treaba

| anonim_4396 explică (pentru UnDiavol):

Pai chestia e ca nu e prima data, am mai dat de specimene de astea la ce dreacu sa băgat pe taxi dacă nu știe și nu are GPS ăștia trebuia la mature băgați ma întreabă el pe mine unde e după kaufland ce oameni idioți, nu are ce cauta pe taxi asta e chestia, de aia plătesc ca să ma lase unde știe el sau unde i-am zis eu? Pai sa nu ii iei la morți și răniți? Dacă nu știe ce morții lor nu folosesc GPS. nu știu da cred ca o sa îl bag în spital pe următorul ma închid ăștia nu mai suport e a treia oara, trebuia sa șteargă bătrâni la c.u.r nu sa se bage pe taxi. încă o treaba ar fi de ce nu dau bonuri? Ca ăștia cam te fura la bani

| UnDiavol a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer nu-mi aduc aminte vreodată sa fi loat bon de la taxi metristi las bani buna ziua si am plecat nu știu ce sa zic in cazul tău a-și putea spune sa fi mai calm frate nu mai pune la suflet lăsai in soartă lor nu-ți bate capul dacă le tine te ajuta săi înjuri sau sate Bati cu ei laughing) Aia e nu ma bag așa te descarci tu laughing) nu știu ce sa zic așa sunt uni oameni nu mai pune la suflet

| UnDiavol a răspuns:

Ba da tu ești agresiv rău împușcați laughing)

Stai calm frate nu mai pune la suflet
Stai departe de ei încerca sa eviți așa oameni nu stiu ce sa zic treci și printr-o pierde mare de tot ai și nervi tot o data mai sunt și taximetriști ăștia toți au ce au cu tine laughing) Asta e viața ce sa faci nu știu ce sa mai zic laughing)

| anonim_4396 explică (pentru UnDiavol):

Cam toți frații mei erau bătăuși mari, acum sau calmat, sunt cu familia sau făcut serioși, se pare ca o sa duc eu tradiția mai departe. Pai tu nu știai ca dacă ești bun ești luat de prost? Intr o tara de cocalari precum Româniahappy încerc sa ma calmez da nu știu cum o sa reacționez la următorul, agresiv sunt de când ma știu numai ca mam controlat, eu sunt un om bun da pot fi și nebun.

| UnDiavol a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce pot spune este sa nu mai pui la suflet lăsai dacă vezi ca sunt prosti nu-i lua in seamă nu-ți bate capul cu ei îți faci probleme singur nu merită frate da sunt mulți cocalari dar dacă îi iei pe toți in serios departe nu ajungi din cauza lor știu cum este mai ales când ești provocată dar am învață de la ceai mai buni ca cu pumnul nu faci lege Niciodată și ca cu pumnul în tot deauna îmi voi face probleme serioase pe care ma va costa pe Mine nu pe altcineva de asta zic nu pune la suflet lăsai in sorta lor nu-ți bate capul frate cocalari sunt peste tot ori unde te-ai duce in lumea asta și nu numai cocalari fel și feli de oameni care nu le sti intențiile reale de asta zic ai grija nu mai pune la suflet dai dracu nu-i bate capul frate

| anonim_4396 explică (pentru UnDiavol):

Mersi omule pentru sfaturi, ești un băiat bun, ai tot respectul meu. Asa e, as dreptate, nu merita sa ajung la pușcărie pentru asa cevahappy