| RAY a întrebat:

Ati simtit vreodata senzatia ca tragi pe cineva de limba sa mai vorbeasca cu tine dar in zadar?
ce e de facut in aceste cazurii?

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ma intristez si ma indepartez. Mai incerc o data dupa cateva zile/1-2 saptamani si daca vad ca e in zadar imi vad de treaba mea cu toata parerea de rau. Nu poti obliga pe cineva sa isi ignore traumele pentru tine cat ai pocni din degete, sa te placa daca nu e valabil sau sa aiba incredere in tine cand simte ca nu te cunoaste indeajuns sau mai stiu eu ce motiv are persoana de nu vrea sa vorbeasca si se inchide in ea.

| AFR81 a răspuns:

Pai ce sa fie de facut... Inchei orice discutie si iti vezi de treaba.

| Doub a răspuns:

Nu, nu am simţit.

| R0R0 a răspuns:

Gasesti un subiect de discutie ce sa ii trezeasca interesul

| AirănMeidăn a răspuns:

da
si m-am inselat
acum sunt impreuna cu acea persoana

speranta moare ultima ray

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Da normal. Aşa sunt oamenii se închid în ei ori sunt foarte circumspecţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intampla asta mai mereu. thinking
Chiar, nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pa.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De ce

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

răspuns la întrebarea ta.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Credeam ca imi spui adio

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

niciodată kiss

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Bine ca mi-ai spus

| MrLucas a răspuns:

Sa incetezi a fi disperat si sa lasi in pace persoana respectiva. Daca vroia sa vorbeasca o facea.

| volumexd a răspuns:

Poate nu are chef in momentul ala sa vorbeasca, asa ca mai da-i ceva timp. Daca devine distant si nu vrea sa vorbeasca in continuare atunci nu ai ce face decat sa treci peste. O sa fie dificil in caz ca e un bun prieten, dar o sa isi dea seama mai tarziu ce greseala a facut.

| OmniSpirit a răspuns:

Totul trebuie sa curga de la sine.
Iubirea si acceptarea nu se atinge cu forta.
Pur si simplu iti vezi de drumul tau.
Cateodata este mai greu dar, asta este.