| MZc a întrebat:

Aveam planuri de revelion cu o prietena mai noua și prietenii ei (pe care nu i cunosc), doar ca trec printr-o perioada foarte grea, (mi-am pierdut jobul, stau foarte mult in casa pentru ca nu prea am prieteni sau sunt toti ocupați și era sa l fac si pe iubitul meu sa se desparta de mine din cauza stării acesteia pe care o am, iar acum nici cu el nu sunt prea ok) Sunt extrem de stresata, deprimata si anxioasa si chiar ca nu mai pot judeca limpede. Vreau sa stau liniștită sa ma calmez. Nu sunt in starea sa beau sa ma distrez, mai ales cu niste oameni pe care nu i cunosc, asa ca i-am spus ca nu voi mai veni, i-am explicat, iar ea a spus ca toata lumea se va supara pe mine si nici nu mi mai raspunde la mesaje. Cum sa o impac?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa o impaci?
Daca nu iti intelege problemele inseamna ca nu prea o intereseaza persoana ta.

| VoidEternal a răspuns:

Eu zic că ieșirile de genul te pot ajuta să ieși din starea asta. Stând mereu în casă (ai zis că stai de mult în casă și că ești stresata deprimata și anxioasa) nu stai liniștită, ci riști să intri într-un cerc vicios, într-o inerție lipicioasă, din care o să-ți fie din ce in ce mai greu să ieși. Eu zic să te răzgândești și să mergi.

| wildthing a răspuns:

Era sa-l faci pe iubitul tau sa se desparta de tine, nu esti foarte ok cu el, dar totusi sunteti inca un cuplu, nu? Si totusi, tu aveai planuri de revelion cu o prietena mai noua si cu gasca ei, nu cu prietenul tau?
Ok, acum ai renuntat la planurile cu prietena cea noua si cu prietenii ei pe care nu-i cunosti, iar ea s-a suparat de parca e iubita ta, nu doar o amica? In plus toti acei prieteni de-ai ei pe care nu-i cunosti, sunt suparati fleasca pentru ca tu nu vei fi acolo? Pff! Ceva nu se leaga aici. Ce planuri aveau ei cu tine, de e asa mare suparare ca nu vei fi acolo?winking