| gigiro a întrebat:

Aveti de gand sa emigrati in occident? De ce? Ce credeti despre occident, e mai bine sau mai rau decat in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot spune ca m-am gandit si la varianta asta dar nu o voi face. A fost doar un gand. Tot ce pot sa iti spun este ca vreau sa ma mut din Bucuresti, in Brasov de ex. Cam asta e planul meu pentru viitor.
Romania nu e chiar asa de "rea"...mai "rai" suntem noi : populatia Romaniei - asta ne trage in jos. Tara e una bogata, inca, frumoasa si plina de potential, numai ca noi nu stim sa o valorificam si furam tot ce se poate si nu ne pasa de viitor, viitorul nostru, al copiilor nostri.

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am de cand sa emigrez in Chinaaalaughing.

| Malvina24 a răspuns:

Nu am de gand sa plec nicaieri! mi-e foarte bine aici! In Romania e bine daca stii cum sa faci ''bine!'' Ce credeti ca in Occident e lapte si miere pe strada? sau caini cu covrigi in coada?

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Eu deja sunt si vreau sa spun ca @malvinutza2 are dreptate.Desi sunt mult mai multe si mai bune conditiile de aici decat in tara noastra. Dar daca s-ar fi putut si la noi cu siguranta am fii ramas cu totii acolowinking
P.S.Ramane tara fara cetateni.Deja suntem foarte multi.Ramaneti acolohee hee
Sa speram la mai bine.Sanatate!

| MisterKat a răspuns:

As vrea sa emigrez in Canada sau Polonia happy Deoarece sunt tari mai dezvoltate decat Romania din punct de vedere financiar si nu numai. Depinde, Occidentul poate sa fie si rau si bun, Romania e o tara frumoasa, dar pacat ca nu e condusa de cine trebuie...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mai rau, nu e mai bine, dar este...altfel! happy Ceea ce imi place in occident, este curatenia, disciplina, respectul si firescul cu care se intampla toate astea.