| EstiApreciatDacaEstiDiferit a întrebat:

AVON vs. ORIFLAME!
sau AVON vs. ce vreti voi. Dati idei.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avon e praf si la fel si Oroflame, calitatea nu e nicaieri.
Nu poti sa compari Avon cu Seventeen de exemplu, desii Seventeen nu e o firma renumita au farduri care sunt de 10001 de ori mai pigmentate decat tot ce e la Avon.
Astia de la Avon au vanzare pentru ca sunt preturi mici. Si cum multi romani sunt pe principiul mult la pret mic de ce nu. Cu 100 lei imi pot lua o groaza de la Avon, vorba lui mama : o punga intreaga de machiaje, cu 100 lei dintr-un magazin de cosmetice pot sa-mi iau un fond de ten si o pudra dar stiu ca amandoua sunt de calitate.

| BombonicaXD a răspuns:

Mie imi place Avon(cele de la Oriflame mi se par scumpe). Dupa parerea mea, au produse de calitate, la preturi mici.Cui nu-i place, sa nu cumpere.Pe mine personal nu ma lasa inima sa dau 200 de lei pe un fond de ten care isi face treaba la fel de bine ca unul de la Avon cu 40 de lei.Parfumurile le ador.Sunt la un pret bun, rezista si au arome placute