| R8rirjtbfiifi a întrebat:

Sunt singurul care urăște ca s-a născut în România? Urăsc asta cel mai mult în lumea asta...sunt singurul?

42 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Muta te.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Nu.

| haileewatson a răspuns:

Cel mai mult pe lumea asta? laughing Wow
Cred ca ar trebui sa iti revizuiesti putin prioritatile si o sa realizezi ca Dumnezeu ti-a pus mana in cap cand te-ai nascut in Romania/Uniunea Europeana. M-am intors recent din Africa si te asigur ca daca te-ai fi nascut acolo ai fi dat un rinichi si un picior sa ai macar SANSA de fi in Romania sau Europa.

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru haileewatson):

Logic ca a trebuit sa te lauzi putin

| R8rirjtbfiifi explică (pentru haileewatson):

Du-te și te culca cu dumnezeii tai cu tot! Ce drk sa ma atingă ala, vrei sa iau 200 de boli necunoscute de la ala? Și lasa-ma cu Africa ta cu Tot!

| CleanHeart a răspuns:

Pleacă din România
Am stat in 2 tari străine, crescuta in alta parte și tot în tara Romania unde m.am născut îmi este sufletul și nu as putea sa renunț la ea chiar daca din când în când aș mai pleca din ea
Tu spui că o urăști pentru că nu îți faci șanse
Învață engleza in fiecare zi + limba unde crezi că ai vrea sa trăiești, când ai pe cineva plecați amândoi și îți faci viața cum dorești sau lupta sa faci bani și să călătorești puțin prin Romania, nu o sa mai zici că o urăști, are locuri de vis

| R8rirjtbfiifi explică (pentru CleanHeart):

Orice ai zice nu ma convingi, urăsc ca m-am născut în România, urăsc ca sunt roman! Și chiar o sa plec, dar asta nu schimba faptul ca m-am născut în tara asta oribila! O sa învăț doua trei limbi mai vorbite în lume, o sa iau permisu și o sa plec, dacă as putea și acum as pleca, dar nu pot fix acum din păcate

| CleanHeart a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Nu am vrut nici o secunda sa te conving, ești liber ca pasarea cerului sa simți și să alegi ce vrei tu

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru CleanHeart):

De unde ai poza de profil?

| CleanHeart a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

De pe pinterest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania este o tara superba. Poate a vrut sa zici ca urasti ca te-ai nascut sarac. Daca ai bani, si nu zic sa ai extrem de multi, dar asa cat sa iti fie bine, sa te plimbi si sa iti faci vacante, viata ar fi mult mai frumoasa in Romania. Apropos, stiai ca Romania este una din cele mai safe tari din europa?

| R8rirjtbfiifi explică (pentru anonim_4396):

În România nu exista magazine d-alea speciale cum sunt în alte țări, cu chestii extrem de smechere, nu exista locuri asa faine ca în alte tari și etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Bro, atunci pleaca in alta tara si gata.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"...dar asa cat sa iti fie bine, sa te plimbi si sa iti faci vacante..."

Printre gunoaiele pe care le arunca romanii peste tot si nu le strange nimeni...Si macar daca ar fi asta singura problema, dar nu e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Ai fost vreodata in Paris sau Londra?! Bucuresti este chiar curat pe langa astea. Si da, Romania are o gramada de probleme, dar fiecare tara are. Spre exemplu sua cu milioanele de homlesi si cu epidemia de single moms, epidemie care a inceput si la noi din pacate. Eu cand am lucrat afara, nu mi-a fost niciodata rusine sa zic ca sunt roman, ba din contra sunt mandru. Suntem o tara mica, care din pricina pozitiei geografice ( poarta europei) am fost mereu calcati in picioare de alte puteri. Nici nu aveam cum sa devenim super putre, pentru ca noi nu am invadat / colonizat pe nimeni, dar asta este o discutie mult mai complexa. Fiecare este liber sa creada ce vre, eu sunt mandru ca sunt roman, ca sunt latin si mai ales ca sunt crestin.

| R8rirjtbfiifi explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca nu o s-o fac? Stai chill ca o sa plec, numa nu acum ca n-am cum din păcate, ca trebuie sa fac 18 ani, sa învăț niște limbi străine, sa iau permisu, sa am bani de casă, cu banii nu ii problema ca ii fac eu ușor

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat timp majorittea romanilor o sa vina cu argumente de genul "dar si altii au probleme", vom continua sa ramam jegul Europei si fraierii fraierilor. In loc sa constientizam ca jegul la noi e regula, si sa luam masuri, preferam sa ne ascundem dupa deget.
Scuza cu "tara mica" e o imbecilitate. De fapt suntem pe locul 12 din 51 in Europa. Si oricum, exista tari mult mai mici care sunt mult mai civilizate, iar populatia are educatie net superioara.
Faptul ca acum 200, sau 500 de ani am fost "calcati" de unii, sau altii, nu e scuza ca romanul e imbecil ACUM. Aceeasi cretinatate cu cautarea de scuze, in loc sa facem ceva sa iesim din rahat.

"...ca sunt latin si mai ales ca sunt crestin..."

La cati au trecut pe aici in ultimii 2.000 de ani, sa ne imaginam ca mai suntem prea mult latini, e pura fantezie. Despre crestinism, nici n-are rost sa vorbim. Misticismul nu a facut pe nimeni inteligent, ba dimpotriva.

"... epidemia de single moms, epidemie care a inceput si la noi din pacate"

Care e problema ta cu mamele singure?!

| darrio2007 a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Locuri faine exista dar nu le stii tu.

| suntserios a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Da zi un loc șmecher pe care România nu îl are că m ai făcut curios.

| R8rirjtbfiifi explică (pentru suntserios):

Nu stiu dacă știi da în Germania, Există un parc cu multe chestii, magazine, se numește Legoland, eu sunt fan lego ninjago, iar locu ăsta nu exista în România, și mai sunt multe alte locuri pe care na, nu le știu pe toate!

| suntserios a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Am inteles, deci tu esti suparat pe Romania ca nu exista Legoland ca esti tu fan Lego.

Sigur unde un neamt e suparat ca nu exista castelul Bran in Germania ca el e fan Dracula.

O sa supravietuiti ambii

| R8rirjtbfiifi explică (pentru suntserios):

Dacă puteam sa ma duc eu acolo în Germania la Legoland era bine, da nu pot ca is minor...ar trebui sa existe și în Cluj ca is apropiat de Cluj

| suntserios a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Pai zi-le sa mute Legoland la Cluj, si Disneyland, si marele zid chinzesc, si Taj Mahal... si sa duca Delta Dunarii in Afganistan ca nu prea au aia apa acolo.

| R8rirjtbfiifi explică (pentru suntserios):

Ce drk îmi pasa mie de chestiile astea? Am eu ceva de disneyland sau de ziduri chinezești? Io am zis doar de legoland! Nu le mai inflorii

| suntserios a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Sa mute domle Legoland la Cluj ce pana corbului.
Ai scris la primarie? La prefect?

| pufulescu0o a răspuns (pentru Holiday):

Tu pricepi istorie cat pricepe pisica mea algebra! Cum sa te civilizezi, cum sa te stabilizezi, cum sa educi masele daca tot timpul esti obligat sa te aperi de vecini? Tu ai mai avea timp sa citesti daca vecinii tai ar da gauri cu bormasina toata ziua si te-ai duce din sfert in sfert de ora sa le bati la usa si sa te certi cu ei ca sa inceteze?
Si care e problema ta cu familia? Trebuie sa o interzicem? Este invechita doaa!

| pufulescu0o a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Ce cauti tu mai exact si nu iti poti cumpara din Romania, sau comanda pe net? Asta daca ai bani, stiu ca asta e marea problema in Romania.

| Holiday a răspuns (pentru pufulescu0o):

Cine dracului ataca Romania? Doar analfabestismul functional, prostia, hotia si invidia romanului o ataca. Dar na, intotdeauna prostimea a avut impresia ca are cineva, ceva cu ea.

"Si care e problema ta cu familia? Trebuie sa o interzicem? Este invechita doaa!"

N-am nicio problema cu familia. Voi aveti probleme cu diverse forme ale ei. O mama singura si copilul(ii) ei, reprezinta tot o familie.
Si da, felul traditional romanesc de a privi familia e invechit si imbecil.

| pufulescu0o a răspuns (pentru Holiday):

Cine A ATACAT trebuia sa citesti, vorbeai despre istorie si acum sari sa te ratoiesti cu ceva despre prezent!

| Holiday a răspuns (pentru pufulescu0o):

Las-o dracu` de istorie, faptul ca dacii erau betivi notorii nu scuza, si nici nu e cauza imbecilitatii romanului de astazi.

| pufulescu0o a răspuns (pentru Holiday):

Betivi cum erau, s-au opus Imperiului Roman!
Tu ce faci azi? Lingi si lauzi capitalismul si patronatul dupa ce 50 de ani ai lins si laudat comunismul si proletariatul.

| Holiday a răspuns (pentru pufulescu0o):

Toti s-au opus imperiului roman, pana au fost cuceriti. Asa si cu dacii. Doar pentru ca traiau pe aici, nu erau mai breji ca altii. Decat in pseudocartile de istorie romanesti. In literatura istorica universala, cucerirea Daciei de romani e un capitol nesemnificativ. In alte parti s-au dat luptele adevarate.

"... dupa ce 50 de ani ai lins si laudat comunismul si proletariatul..."

De fapt mizeria de comunism n-am agreeat-o niciodata. Daca nu se schimbau lucrurile in `89, in 2 ani plecam din tara. Aveam toate lucrurile aranjate pentru asta.

| pufulescu0o a răspuns (pentru Holiday):

Pardon? Nu ti-a placut comunismul dar puteai pleca din tara pe vremea aceea? Sau vrei sa spui ca sareai in Dunare si treceai la sarbi? De plecat nu aveai cum sa pleci, in sensul actual al cuvantului, decat daca te aveai bine cu sistemul.
Te rog sa nu imi incepi vreo poveste cu rudele din America organizandu-ti o viza, am mai auzit vrajeala si nu tine! Colaboratorii puteau pleca asa, dizidentii nu, iar muritorii de rand nici nu visau.

| Holiday a răspuns (pentru pufulescu0o):

"Nu ti-a placut comunismul dar puteai pleca din tara pe vremea aceea? Sau vrei sa spui ca sareai in Dunare si treceai la sarbi? De plecat nu aveai cum sa pleci, in sensul actual al cuvantului, decat daca te aveai bine cu sistemul."

Ba da, puteai pleca. De exemplu, daca erai casatorit cu un cetatean strain, puteai parasi tara.

"...pe vremea aceea? Sau vrei sa spui ca sareai in Dunare si treceai la sarbi? "

Varianta asta ce ti se pare asa incredibila?! Am cunostinte care au facut-o la vremea respectiva.

"... iar muritorii de rand nici nu visau."

Problema majoritatii "muritorilor de rand" din Romania e ca sunt la fel de imbecili acum, ca cei de atunci. Tu nu faci exceptie.

| pufulescu0o a răspuns (pentru Holiday):

:-D Atunci de ce te mai torturezi tu intre atatia imbecili? Esti patron, ai o caruta de bani, de ce nu pleci?
Ba mai si stai pe forumuri si discuti cu imbecilii tai conationali?! :-D

| Holiday a răspuns (pentru pufulescu0o):

Concluziile astea ale tale sunt fix replicile analfabetului functional roman.
De fapt ideea e sa le dam un sut in cu.r astora ca tine, iar copiii nostri sa poata trai intr-o tara civilizata, nicidecum sa plecam. Chiar ai impresia ca in alte parti nu au existat la un moment dat de astia ca voi? Si uite ca au disparut in mare masura.

| pufulescu0o a răspuns (pentru Holiday):

Esti amuzant :-)

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru R8rirjtbfiifi):

Ia-te de mana cu Holiday ala si plecati naibii in alta tara

| R8rirjtbfiifi explică (pentru DomnulPoliticos):

Ce Holiday visezi coie

| R8rirjtbfiifi explică (pentru pufulescu0o):

Nu ii vorba doar de cumpărat! Acolo sunt parcuri, concerte, multe chestii legate de lego ninjago, nu doar de cumpărat chestii ii vorba aici

| R8rirjtbfiifi explică (pentru pufulescu0o):

Ba tu ești prost rău, ai creieru scurs pe jos

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu țara este de vină poți lua meștere pe lumea asta în orice colț al lumi oamenii sunt cauza binelui și răului tot o dată intențile oamenilor gândurile oamenilor voința oamenilor dorințele oamenilor sta în inima lor dacă au răutate în inima lor asta vor oferi și vor face dacă au bunătate asta vor oferi și vor face oamenii își doresc răul unui altuia își dau în cap se umilesc unul pe celălalt se rănesc în fel și fel de feluri foarte rele și de ne închipui oamenii sunt cauza binelui și răului da mulți își vor răul au ochi și invidie la viața altora fericirea altora se bucura la răul altora și necazul altora își doresc răul unui altuia și au ochi plini de cenușă și în afară de răutatea nu văd în fața ochilor omul cu răutate în el nu-l poate vindeca nimeni căci el își dorește doar răul și nimic bine sa ofere.