| larisa_8487 a întrebat:

Baieti, va plac fetele scunde? peste 1, 55...de exemplu eu am in jur de 1.60 sunt micuta darthinking nu am avut probleme imi a gasi parteneri(care in general au peste 1.80 minim)big grin...cat conteaza inaltimea?

19 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Inaltimea nu conteaza.winking Daca u te intelegi cu un baiat si daca v-a iubiti nu mai are importanta.happy

| lia a răspuns:

Eu am 1, 67 si in permanenta m-am considerat prea inalta, mai ales ca obisnuiesc sa port tocuri. Nu cred ca are atat de mare importanta inaltimea, pe cat o are potrivirea de caracter.

| elena a răspuns:

Este frumos ca partenerul sa fie macar cu un cap mai inalt decat aleasa. Sincer... mie nu imi plac perechile de genul 1, 60 cu 1, 90...eu am o nepoata, are 1, 55 si avea un prieten de 1, 90, cand mergeau pe strada ziceai ca a iesit tata cu fiica la plimbare, mai ales cand o tinea de mana, inalt dar cu o inteligenta destul de modesta, vorba proverbului; Inalt ca bradul/Si prost ca gardul (mii de scuze baietilor care au acesta inaltime, nu am generalizat, inca o data scuze, ironia a fost numai pentru persoana respectiva)...acum are un prieten mai inalt cu un cap decat ea si sunt foarte dragalasi. Asta este parerea mea... dar daca gasesti un baiat chiar la inaltimea ta si care te iubeste enorm este mare pacat sa-ti cauti altul mai inalt ca asa se poarta...valabil si pentru fete si pentru baieti..."esentele tari se tin in sticlute mici"... ei, ce alegi acum "larisa"? Ce face catelusul?

| JustMeFlory a răspuns:

Daca te intelegi bine cu respectivul chiar nu are nicio importanta! Nu trebuie sa te intereseze acest aspect! Eu de ex ma consider prea inalta(am 1.70) si pentru mine a fost un complex.Noroc ca am gagicul mai inalt ca minelaughinglaughing...So stai linistita! Desi daca ai mai purta si niste tocuri ai avea inaltimea indealahappy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Bun venit in lumea mea! laughing si eu sunt mica...si tot baieti inalti imi gasesc...nu stiu de ce...ma atrag baietii inalti.

| Marii a răspuns:

Te contrazic alyntgjiu. daca depaseste 20 cm de ce ti se pare aiurea? Adica tie iti pasa de ce spune lumea sau de fata? Nu stiu daca ai vazut, dar este un chinez de 2m si ceva si avea o iubita de 1.70 si nu le-a pasat deloc de vorbele lumi.
Daca iubesti acea persoana inaltimea nu va conta niciodata, dragostea e tot ce conteaza, nu inaltimea.

| iuliana21 a răspuns:

Si eu sunt micuta...sad am 1.60 iar prietenul 1.80 dar eu ok...nu am complexe

| urbanghost a răspuns:

Nu conteaza inaltimea, conteaza sa te intelegi unul cu altul intr-o relatiehappy Cel putin eu asa cred...

| casperboyy a răspuns:

Duhhh. Minionele rulezzzz. Daca imi permiti un pic de romgleza. Acum fiecare e cu gusturile lui unii baieti poate vor o gazela alti o papusica. Nu conteaza mai deloc inaltimea sa iti raspund la intrebare (cel putin din punctul meu de vedere).

| antonelk a răspuns:

Eu am 1.67 si am un prieten mai inalt ca mine si ma inteleg bine cu elbatting eyelashes bafta :*

| andreea89 a răspuns:

E.nu sunteti singure fetelor.eu am 1.58 crying((recunosc ca pentru mine inca mai reprezinta un complex...

| andreea89 a răspuns:

''papusica''? vai, multumesc frumos casperboy cum m-ai ghicit?laughing)

| larisa_8487 explică:

Hmm... da, port tocuri foarte des...nu stiu fara ele nu prea ma simt binehee hee)...@elena cutsu creste, ieri l-am dus la vaccin, a inceput sa manance singur, sa se joace, sa mearga mai cu putere... e un scump!:X m-am atasat foarte mult de el, cred ca la facultate il iau cu minelaughing)

| toshyba a răspuns:

Pai cum va plac si voua baieti mai inalti ca voi asa ne plac si noua fetele mai scunde. Cred ca asta face parte din natura fireasca a lucrurilor deoarece rolul unui baiat/barbat e de a ocroti si a avea grija de fata/femeia pe care o iubeste... probabil... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well eu am 1, 91 si intotdeauna mi-au placut fetele sub 1, 75batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena stii ce tare ai nimerit-o? Ca eu am 1, 91 si cum sa spun, in stinga am o enciclopedie si in dreapta DEX-ul ca sa traduc din enciclopedie laughing Daca-mi reuseste traducerea aia, postez si eu pe TPU sa ma dau inteligent, devi recunosc, spre deosebire de ala de care zici, eu nu sint prost, sint timpit sadea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1. 82 si am 15 ani

Răspuns utilizator avertizat
| Alinutza06 a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza inaltimea. Eu am 1.52 si am avut numai prieteni inalti peste 1.65 si nu am avut nici o problema.