| Cetateanulturmentat a întrebat:

Banuiesc ca stiti cum vine preotul sa sfinteasca casa in perioada asta, sa cante, etc. Eu eram singura acasa, tata era la cumparaturi cu mama si nu mai aveam decat vreo 3-4 lei, asa ca atunci cand au batut la usa nu le-am deschis.Cred ca un sfert de ora mi-au batut la usa in continuu. Pana aici ok, dar au incept sa apese pe clanta, noroc ca era inchisa. Acum intrebarea e : Sunt eu nebuna, sau chestia asta chiar nu e normala?

13 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Bani bani bani. Ce nu face omul pentru bani?

| xXdoareuXx a răspuns:

Este cam nesimtit. dar ce sa le faci daca umbla numai dupa bani. ar trebui sa le spui parintilor si eu sigur vor face ceva in privinta asta

| LarisaOana a răspuns:

Daca a insistat asa de mult preotul, nu e prea normal. Daca au insistat acei copii ce vin inainte preotului, intelege-i ca vroiau bani.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Întrebarea mi se pare lipsită de sens având în vedere că toţi umblă după bani.
Poate să fie om, extraterestru sau zeu. Nu contează.
Pe curând!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e normal din partea popii sa incerce sa deschida usa.Cei care vor sa-l primeasca o lasa deschisa, iar in unele zone, preotul trimite inainte pe cineva care intreaba daca doreste sa-l primeasca si face un semn cu creta pe poarta sau pe usa.

| LolaLollita a răspuns:

Chiar nu e normal. De asa ceva nu am mai auzit.

| KristalPop a răspuns:

Nu, nu e normală.
Chestia asta e ca şi cerşitul...
Trebuia să iei o bâtă de baseball, să deschizi uşa şi să-i fuţi una cât de tare poţi să nu mai cerşească câteva luni încolo.

Eu, într-o zi, n-am auzit popa cântând şi am deschis uşa, voia să intre, iar când l-am văzut am dat cu uşa peste el. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e deloc normal. Stau si ma intreb uneori daca tipii astia chiar sunt preoti adevarati? Daca da, e trist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit exact acelasi lucru. Dar nu a insistat chiar asa...In fine, nu mi se pare normal sa faca asa ceva un preot

| cristiiiiiii a răspuns:

Nu este ceva normal...el vine acum ramane la alegerea fiecaruia daca doreste sa ii deschida sau nu

| duuh a răspuns:

Nu e normal, dar nu prea ma mira.

| Lykan a răspuns:

Chiar nu e normala sa incerce sa intre cu forta intr-un apartament/casa daca era deschis cine stie ce s-ar fi putut intampla

| danyshatAT a răspuns:

Nu e normalathinking poate e doar in imaginatia ta happy