| AlinAbyzou a întrebat:

Am 13 ani si nu stiu ce se intampla cu mine! In fiecare noapte inainte sa ma culc ma tot gandesc la persoane/lucruri la care nu m-am mai gandit de mult, si urmatoarea zi/saptamana se intampla sa aud vesti despre acea persoana/lucru...exp: Ma-m gandit la mama unui prieten de care nu am auzit nimic despre ea in ultimul timp.Cu ea stateam seara in timpul verii pe banca in fata blocului si ma intelegeam foarte bine cu ea (am ajuns cu gandul la ea pentru ca mi-am amintit de zilele din vara), iar dintr-o data am auzit urmatoarea zi ca a murit. O alta intamplare e cand m-am gandit la o doamna la care mergeam eu cu maicamea cand eram mai mic (6-7 ani)-erau foste colege- si urmatoarea zi s-a ivit sa ma intalnesc cu ea la strand...Si multe alte "coincidente" din astea. Nu stiu ce se intampla. Imi poate spune si mie cineva ce este "coincidenta" asta ca incepe sa ma sperie!

3 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Este o pura coincidenta.Cum tu seara te gandesti la ele acele amintiri la care te-ai gandit iti raman in sub constient si atunci cand auzi o veste proasta sau te intalnesti cu ea pe strada cu acea persoana la care te-ai gandit subconstientul tau actioneaza si te face sa te gandesti si sa te stresezi.Stai linistit.
Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| anabahebak a răspuns:

Woow laughing) si pe mine ma cam sperii laughing) Glumeam stai linistit, si mie mi se mai intampla dar foarte rar. Dupa parerea mea ori sunt simple coincidente ( ceea ce nu prea cred) ori esti mai special laughing poate eu stiu ai tu darul asta.

| BeauDeCiuda a răspuns:

Poate ai senzatii de dejavu` happy