| dyyy a întrebat:

Am 24 ani si nu stiu sa inot.mentionez ca imi este si foarte frica de apa...cand simt ca imi ajunge apa la fata simt ca ma sufoc. Ce credeti? Ma poate ajuta un instructor sau nici nu are rost sa incerc? A mai avut cineva o problema asemanatoare? merci

3 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Wow:O...]
Nasoala treaba cu frica de apastraight face
Poi te duci la o piscina care sa fie apa pana in brau... te inarmezi cu un instructor care sti ca este calm si bun. si te invata sa inotihappy
Are rost sa incerci si eu consider ca e chiar necesar in viata sa stii sa inoti sau sa faci un foc macarbig grin
Eu am invatat sa inot in marelaughing
Tatal meu ma tot prostit pana ce m-a dus la 3 metri si cand am vrut sa pun picioarele jos ...era apa multa si nu mai era pamanthappy. Am inghitit vreo 2 guri de apa sarata si nu foarte buna da nu am murithappy
Deci nu te speria daca iei 2 guri de apa... vomiti si trecetongue
fi mai curajoasa...hai ca poti nu esti asa fricoasa pe cum ai scris aici
Daca spui ca simti ca te sufoci cand o simti langa fata cum te speli pe fata?

| Irina117 a răspuns:

Buna
fiecaruia ii e frica de ceva, dupa parerea mea
am vazut la tv ca sunt bune filmele 3 d
adica cuia ii era frica de inaltime...si dupa cateva sedinte"pam-pam"
ar fi o solutie
fi mai curajoasa:*

succes:X

| iustin68 a răspuns:

Ai supape bune?