| lilianath a întrebat:

Buna!
Am făcut seral la Madgearu, Constanța, de unde am dat atestat pentru " Tehnician în Utilizarea Calculatorului" singura problema este ca ma pot numii " prost cu diploma" pentru ca totul a fost superficial din partea profesorilor. În ce context: te duci, te vad puțin la fata ca să facă o legătură cu numele din catalog, îți dă o teama pentru acasă pe care i-o dai ulterior pe wapp sau te duci sa cauți profesorul în cancelarie. Pentru atestat am cules informație cu informație, am stat sa învăț pentru a putea vorbi despre acesta în fata comisiei pentru a ma pune sa citesc din el în mare parte, tinuandu-ma 5 min în clasa și sa iau punctaj 95/100, totul superficial.
As vrea sa vad :
Ce cursuri pot face pe baza acelei diplome? (pentru a nu se pune praful pe acesta)
Ce meserie pot profesa cu aceasta diploma și în urma unor cursuri?
Ce salariu pot avea?
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 - cursuri faci doar pe bază de alți bani nu alte diplome (anterioare)

2 - poate ceva la bugetari - cu muuuuultă bunăvoință

3 - pe undeva pe la minimul

| lilianath explică (pentru sierra1):

Cursul voiam sa fie pentru a căpăta cunoștiințele pe care nu le am, necesare pentru diplomă

| sierra1 a răspuns (pentru lilianath):

Baftă!

| MistarGoGu a răspuns:

Cred ca nici casier(a) la Kaufland sau Lidl. E o vorba : learning by doing / înveți din practica! Profii aia ar trebui sa facă o scurtă vizită la DNA si sa explice cum dau ei diplome / atestate chiar in halul asta? Poate a vazut " cineva " mesajul tau si ii trimite la Poarta Alba *( penitenciar )... la o specializare